Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PERN: Specustawa przyspieszy budowę strategicznej infrastruktury naftowej

0
Podziel się:

Warszawa, 05.04.2019 (ISBnews) - Ustawa o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, która wejdzie w życie 18 kwietnia, ułatwi PERN budowę i modernizację rurociągów naftowych i paliwowych, podała spółka.

PERN: Specustawa przyspieszy budowę strategicznej infrastruktury naftowej

"Zgodnie z wieloletnim planem strategicznym PERN na lata 2018-2022, spółka realizuje złożony i ambitny program rozbudowy infrastruktury magazynowej i przesyłowej. Zwiększamy nasze możliwości w obszarze ropy i paliw, bo tego oczekuje rynek, ale także nasi klienci. Uchwalona ustawa dotycząca inwestycji w sektorze naftowym usprawni nasze działania" - powiedział prezes PERN Igor Wasilewski, cytowany w komunikacie.

Ustawa wprowadza m.in. uproszczenia w uzyskiwaniu niezbędnych zgód administracyjnych. Ma ułatwić przygotowanie, a w efekcie także realizację strategicznych przedsięwzięć, takich jak budowa oraz modernizacja rurociągów naftowych i paliwowych. Ustawę w lutym br. uchwalił Sejm RP, a następnie przyjął ją Senat, nie wnosząc do niej poprawek. Następnie została podpisana przez Prezydenta RP.

"Ustawa wprowadza szczególne rozwiązania prawne dla przygotowania i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, wskazanych w załączniku do ustawy, obejmujących:

  1. budowę rurociągu ropy naftowej z Gdańska do Płocka, wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi,
  2. budowę rurociągów ropy naftowej lub produktów naftowych, w celu zmiany przebiegu trasy istniejących rurociągów ropy naftowej lub produktów naftowych albo ich odbudowę, rozbudowę, przebudowę, remont, rozbiórkę lub zmianę sposobu użytkowania wraz z infrastrukturą niezbędną do ich obsługi,
  3. budowę rurociągu produktów naftowych z Boronowa do Trzebini, wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi,
  4. budowę rurociągu produktów naftowych z Podziemnego Magazynu Ropy i Paliw Góra do miejscowości Wielowieś, wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi" - czytamy dalej.

Obecnie PERN finalizuje I etap rozbudowy pojemności na paliwa - nowe zbiorniki w Koluszkach i Nowej Wsi Wielkiej, rozbudowuje także bazę surowcową w Gdańsku i Terminal Naftowy w Gdańsku.

PERN to krajowy lider logistyki naftowej i wiodący podmiot w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)