Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
10.07.2019 12:27

PGNiG i BOŚ Bank wspólnie wspierają wymianę kotłów na gazowe

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) oraz Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) wspólnie przygotowały ofertę pożyczki na zakup i wymianę kotła gazowego lub termomodernizację, jak poinformowały same spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

– Chcielibyśmy dziś podsumować prawie dwa lata naszego realnego zaangażowania w walkę o czyste powietrze – powiedział prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha podczas konferencji prasowej.

– Przy okazji tego podsumowania – choć ta walka się nie kończy – chcielibyśmy przedstawić kolejny projekt, który dziś, w partnerstwie z Bankiem Ochrony Środowiska, zaczynamy realizować – wyjaśnił Mucha.

– Dzięki współpracy z BOŚ obecni i przyszli klienci PGNiG Obrót Detaliczny mogą skorzystać z pożyczki na zakup oraz wymianę kotła gazowego lub termomodernizację – podkreślił prezes PGNiG OD.

"Obecni klienci PGNiG OD mogą złożyć wniosek o pożyczkę w oddziale BOŚ Banku, telefonicznie lub przez internet. Z kolei przyszli klienci muszą najpierw podpisać umowę na dostawę gazu z PGNiG” – podano w komunikacie.

– Przygotowaliśmy produkt na te okoliczności specjalnie skrojony – powiedział prezes BOŚ Bogusław Białowąs podczas konferencji.

– Pięć wyrazów charakteryzuje naszą pożyczkę: jest specjalna, wygodna, elastyczna, dostępna i tania. RRSO wynosi dla niej 6,49%. Elastyczność oznacza szeroki wachlarz możliwości – nie tylko na wymianę pieca – do 50% pożyczki może być przeznaczone na dowolny cel. Okres pożyczki może wynieść do 120 miesięcy, a kwota pożyczki do 100 tys. zł – dodał Białowąs.

Prezes podkreślił, że przygotowana przez bank oferta dedykowana klientom PGNiG Obrót Detaliczny to kolejny produkt, który będzie miał realne przełożenie na działania zmierzające do poprawy jakości powietrza nad Polską i redukcji źródeł niskoemisyjnych.

"Program "Pełnym Oddechem" jest kontynuacją działań PGNiG na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce” – podkreślono w materiale. – „W ramach zakończonego w maju br. programu "Dofinansowanie nawet do 3000 zł" PGNiG wypłaciło prawie 16 mln zł w ramach 12 tysięcy dofinansowań. Realizacja programu pozwoliła na redukcję emisji CO2 o 80 tys. ton, zaś pyłów o ok. 140 ton w skali roku.” – dodano w komunikacie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą. Poza tym przedsiębiorstwo ma w ofercie świadczenie usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody firmy wyniosły 41,2 mld zł w 2018 r.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2019

AndrzejekBardzo dobra informacja! To bardzo potrzebna inicjatywa i bardzo dobrze, że BOŚ i PGNiG zdecydowały się na taką współpracę.

10-07-2019

Marta BujskaWidać, że BOŚ pod pracującym już jakiś czas zarządem zwraca uwagę na wiele ważnych aspektów naszej gospodarki i również wspiera jej modernizację. To … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)