Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
piwo
29.07.2019 11:58

Piwo Żywiec. Rekordy na piwie bezalkoholowym. Rynek pokochał drogie piwa

Grupa Żywiec pochwaliła się przychodami drugiego kwartału. I to głównie tymi, które biorą się ze sprzedaży piwa w wyższej grupie cenowej. Zyski jednak zamiast rosnąć, to spadały.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Przychody Żywca na jednej butelce piwa rosną

- Z satysfakcją przyjmujemy kontynuację premiumizacji rynku piwa.– powiedział Francois-Xavier Mahot, prezes Grupy Żywiec. - Mając na uwadze coraz większą gotowość konsumentów do sięgania po jakościowe produkty oraz dalszy wzrost presji kosztowej, będziemy kontynuować przyjętą strategię budowania wartości - dodał.

Spółka ponownie zwiększyła przychody z każdego hektolitra piwa, tym razem o 4,2 proc., czyli coraz więcej sprzedaje sprzedaje piw droższych. To efekt "dalszego wzrostu udziału innowacji i marek premium w strukturze sprzedaży firmy" - podaje Żywiec.

W raporcie półrocznym wskazuje na wzrost przychodów z marek premium z trzech głównych marek: Żywca, Desperadosa i Heinekena. Największe powody do zadowolenia są jednak z dwucyfrowego wzrostu sprzedaży tzw. Strefy Zero, czyli grupy piw bezalkoholowych.

Zobacz też: Podniesienie akcyzy pogrążyłoby rynek piwa. "Postulat branży spirytusowej jest kuriozalny"

Przychody Grupy Żywiec wzrosły w drugim kwartale o 8,2 proc. do 1,12 mld zł. Zysk netto spadł o 24 proc. do 91,1 mln zł. Spółka żali się, że maj był dla niej słaby w porównaniu z ubiegłym rokiem. To dlaczego przychody rosły?

Żywiec przejął Browary Namysłów i zaksięgowanie jej przychodów pomogło poprawić dynamikę sprzedaży. Żywiec sprawuje nad nimi kontrolę od 1 kwietnia. Spółka wydała na zakup 469 mln zł.

Same koszty transakcyjne obniżyły wyniki skonsolidowane Żywica o 10,2 mln zł.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiąganych przez Browar Namysłów, który po dołączeniu do Grupy Żywiec kontynuuje dynamiczny wzrost sprzedaży - mówi Mahot.

W skonsolidowanym rachunku zysków i strat Grupy Żywiec za pierwsze półrocze ujęto przychody przejętej spółki od kwietnia do czerwca roku w kwocie 135,2 mln zł oraz zysk netto 6,67 mln zł w oparciu o Ustawę o Rachunkowości. W oparciu o standardy MSSF zysk Namysłowa poprawił jednak wyniki Grupy Żywiec o zaledwie 966 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: piwo, giełda, wiadomości, Grupa Żywiec
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-07-2019

TANKPiwo bezalkoholowe, masło bez masła, kiełbasa bez mięsa. Nie kupujmy tego bo nie jest to tym na co wskazuje nazwa lecz zwykłe podróbki (jak za komuny … Czytaj całość

29-07-2019

mnichŻywiec IPA, dobre, droższe,ale dobre

29-07-2019

nickNie piję w ogóle piwa.Nie smakuje mi piwo. Wolę wodę niegazowaną, sok, mleko, jogurt.

Rozwiń komentarze (12)