Notowania

chemia
22.05.2019 13:45

PKN Orlen liczy, że decyzję w sprawie Lotosu podejmie obecna Komisja Europejska

PKN Orlen ma nadzieję, że decyzję w sprawie akwizycji Grupy Lotos podejmie obecna Komisja Europejska, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Kadencja obecnej Komisji trwa do 31 października 2019 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Robimy wszystko, żeby to jeszcze Komisja Europejska w obecnym składzie wyraziła zgodę na przejęcie Grupy Lotos" - powiedział Obajtek dziennikarzom po uroczystości inauguracji budowy przez Anwil III linii do produkcji nawozów azotowych we Włocławku.

"Oczywiście, Komisja Europejska ma struktury, które cały czas pracują, niezależnie od zmiany komisarza" - zastrzegł Obajtek.

"Jesteśmy w ciągłym kontakcie z KE i postaramy się jak najszybciej złożyć ostateczny wniosek o koncentrację" - dodał.

Według wcześniejszych zapowiedzi, PKN Orlen planuje zamknięcie przejęcia kapitałowego Grupy Lotos do końca 2019 r.

"Grupa Lotos, po zakończeniu akwizycji, zostanie włączona w strukturę petrochemiczną grupy Orlen" - powiedział także Obajtek we Włocławku.

Odnosząc się do planów Anwilu, prezes Orlenu zapowiedział też, że chciałby jeszcze w tym roku doprowadzić do rozpoczęcia kolejnej inwestycji tej spółki.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz