Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP: W Londynie rozpoczyna się 7. edycja konferencji CEE Capital Markets

0
Podziel się:

Warszawa, 18.03.2019 (ISBnews) - Prawie 40 spółek z Polski i innych krajów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej spotka się dziś i jutro z zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi podczas konferencji CEE Capital Markets. Jest to siódma edycja wydarzenia organizowanego przez PKO Bank Polski w Londynie, podał bank. 

PKO BP: W Londynie rozpoczyna się 7. edycja konferencji CEE Capital Markets

Celem organizowanej corocznie od 2013 roku konferencji jest promocja polskiego rynku kapitałowego wśród zagranicznych inwestorów. Pierwsze edycje konferencji skupiały się na krajowych spółkach, w tym roku formuła spotkania, po raz czwarty, realizowana jest w wersji rozszerzonej o przedsiębiorstwa z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

"Konferencja w Londynie jest bez wątpienia jedną z najlepszych okazji spotkania z przedstawicielami największych światowych instytucji finansowych. Rosnące zainteresowanie ze strony spółek, inwestorów czy władz publicznych pokazuje, że zyskuje ona miano najbardziej wartościowego i prestiżowego wydarzenia promującego polski rynek kapitałowy. Dowodem na to jest ponad 400 spotkań między przedstawicielami spółek a inwestorami" - powiedział prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło, cytowany w komunikacie.

W konferencji najliczniejszą grupą stanowią największe polskie spółki notowane na GPW oraz firmy z krajów Europy Środkowowschodniej z sektorów: finansowego, paliwowego i detalicznego. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do spotkań przedstawicieli spółek z zarządzającymi funduszami i przedstawicielami największych instytucji finansowych z Londynu.

PKO Bank Polski na konferencji reprezentują prezes Zbigniew Jagiełło, wiceprezesi Rafał Kozłowski i Jakub Papierski, oraz dyrektor Domu Maklerskiego Filip Paszke. Gośćmi wydarzenia są: prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys i prezes GPW Marek Dietl.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 324,25 mld zł na koniec 2018 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)