Notowania

technologie
22.08.2019 11:16

Play osiągnął 7382 stacje w swojej sieci na koniec I półrocza 2019 r.

Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Play ma 7 382 stacji na koniec I półrocza, wobec 7 003 rok wcześniej, poinformował CTO Play Michał Ziółkowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rozwój sieci jest jednym z filarów naszej strategii. Zbudowaliśmy 448 nowych stacji bazowych w I półroczu wobec 349 rok wcześniej. W tej liczbie 69 wybudowanych zostało by zapewnić sygnał tam gdzie z różnych przyczyn wyłączyliśmy stare maszty. W efekcie łącznie mamy 7382 stacji na koniec I półrocza, wobec 7003 rok wcześniej" - powiedział Ziółkowski podczas spotkania z dziennikarzami.

"Uważamy, że budujemy najlepszą sieć. Mamy średnią 6,7 kombinacji częstotliwości na stację. Wysokość i lokalizacja wież pozwala na wyższe zawieszenie anten, a lokalizacje wybierane są pod usługi data i blisko populacji, aby jakość łącza była jak najlepsza. Jako jedyny operator zakończyliśmy pełne wdrożenie projektu synchronizacji czasu. Jest to element wymagany do uruchomienia 5G i umożliwia takie funkcjonalności jak chociażby współdzielenie, czy doagregowywanie pasm" - dodał CTO Play.

Wskazał, że ponad 90% stacji w miastach podłączonych jest do sieci szkieletowej łączami o dużej przepływności min 1Gb/s. Zasięg LTE operatora wynosi po I połowie roku 98,1%. Operator zanotował w I półroczu wzrost transmisji danych o ponad 30% r/r.

"Według lipcowych wyników Speedtest Play jest liderem tych testów, a udaje się nam to osiągnąć przy konsumpcji danych, stawiających nas na 7 miejscu w Europie, co oznacza że sieć Play jest mocno angażowana przez klientów" - wskazał Ziółkowski.

Dodał ponadto, że 5G Ready ma obecnie zasięg 14% populacji i 24% stacji i jest stałe rozwijana. W kwestii wdrażania 5G, CTO operatora wymienił przeprowadzenie testów w Toruniu, gdzie Play "jako pierwszy operator daje przetestowanie 5G w rzeczywistych warunkach". Przypomniał umowę z Legią, na podstawie którego stadion klubu ma być jednym z pierwszych stadionów 5G w Europie. Na początku sierpnia Play dodał do oferty smartfon 5G od Huawei.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz