Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Polenergia Dominiki Kulczyk zostanie dłużej na giełdzie. Wypuści nowe akcje

17
Podziel się

Nie powiódł się plan skupu wszystkich akcji Polenergii i wycofania spółki z warszawskiej giełdy. Jest za to pomysł wypuszczenia nowych akcji o wartości kilkuset milionów złotych.

Polenergia Dominiki Kulczyk zostanie dłużej na giełdzie. Wypuści nowe akcje
Dominika Kulczyk chce ściągnąć Polenergię z giełdy, ale są problemy. (AKPA, AKPA)
bDJbASrp

Kilka miesięcy temu kontrolowana przez miliarderkę Dominikę Kulczyk Mansa Investments wraz z holdingiem BIF IV Europe ogłosiły zamiar skupu wszystkich akcji spółki Polenergia. Już wtedy miały ich nieco ponad połowę, ale przy 100 proc. chciały wycofać firmę z warszawskiej giełdy.

Już wiadomo, że ten plan się nie powiedzie. A przynajmniej nie tak prosto, jak zakładano. Kilka dni temu okazało się, że zamiast 22 mln akcji udało się Mansie i BIF IV nabyć nieco ponad 10 mln.

bDJbASrr

Ofertę głównego akcjonariusza Polenergii odrzuciło np. kilka funduszy emerytalnych, które mają po kilka procent udziałów. Stwierdziły bowiem, że zaproponowana cena odkupu jest za niska.

Zobacz także: Znana sieć restauracji na krawędzi. "Kilka tygodni"

Teraz wiadomo, jakie będą kolejne kroki Mansy i BIF IV. Oba podmioty zawarły dodatkowe porozumienie do umowy inwestycyjnej, w którym ustalono m.in. odłożenie w czasie wycofania akcji Polenergii z giełdy oraz warunki dofinansowania spółki.

bDJbASrx

Dla wielu drobnych posiadaczy akcji to dobra wiadomość. Będzie więcej okazji na zarobienie na Polenerdze, której notowania w ostatnich 12 miesiącach poszły ostro w górę.

Jeszcze rok temu akcje chodziły po blisko 30 zł, a w szczycie marcowej paniki można je było kupić po 20 zł za sztukę. Teraz są warte około 63 zł. To oznacza trzycyfrowe stopy zwrotu.

bDJbASry

Główni akcjonariusze chcą m.in. do końca marca przeprowadzić walne zgromadzenie w celu przyjęcia uchwał umożliwiających emisję nowych akcji Polenergii o wartości do 150 mln euro. Jeśli to się nie uda, ma być wypracowana jakaś inna metoda dofinansowania firmy.

Polenergia to spółka kontrolowana przez Dominikę Kulczyk, a więc najbogatszą Polkę. W ostatnim rankingu "Wprost" jej majątek wyceniono na ponad 7 mld zł, co plasuje ją na piątym miejscu wśród najbogatszych ludzi w naszym kraju.

Polenergia specjalizuje się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJbASrS
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
tak
1 tyg. temu
ona tylko figuruje. nie zrobi błędu jak jej ojciec.
Hugo
1 tyg. temu
Dominika tak trzymać pozdrowienia ,pilnuj Sabastjana bo zaczynaja go rozbierać
Jej brat
1 tyg. temu
produkuje maseczki, które zaczynają rekomendować
bDJbASrT
FAKTY
1 tyg. temu
Polenergia warta jakieś 2 MLD PLN bedzie robić z partnerem Projekty o wartości ponad 20 MLD PLN więc tu będzie taka pompa kursu ze weź nie pytaj weź się przytul.
Ho,ho
1 tyg. temu
Najlepszego! Trzymam kciuki za Panią Dominikę! 👏
...
Następna strona