Notowania

energetyka
23.01.2019 18:50

Polenergia z nowym prezesem. Michał Michalski zastąpił Jacka Głowackiego

Jacek Głowacki zrezygnował ze stanowiska prezesa Polenergii. Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Michała Michalskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Michał Michalski został powołany na stanowisko prezesa Polenergii (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

"23 stycznia 2019 r. do spółki wpłynęła rezygnacja p. Jacka Głowackiego ze stanowiska prezesa zarządu emitenta" - czytamy w komunikacie, który wystosowała spółka.

Jednocześnie rada nadzorcza powołała Michała Michalskiego na stanowisko prezesa i Iwonę Sierżęgę na stanowisko członka zarządu.

Michał Michalski pełnił dotychczas obowiązki członka Zarządu Polenergii i był odpowiedzialny za rozwój grupy. Od 2012 roku pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu w Grupie Polenergia. Z Grupą Kulczyk Investments związany jest od 18 lat, gdy rozpoczął współpracę jako dyrektor inwestycyjny w ramach działalności private equity Grupy Kulczyk Investments w branży oil&gas, energy.

Oszczędzanie długoterminowe jest ważne, ale dla pracodawców PPK to kolejne "uporczywe obciążenie"

Iwona Sierżęga pełniła dotychczas obowiązki prezesa i dyrektora generalnego Elektrociepłowni Nowa Sarzyna, należącej do Grupy Polenergia, z którą związana jest od 20 lat.

Notowana na GPW Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2019

olaPolenergia Kulczyków prze do przodu. Dobrze by było gdyby udało im się rozwinąć na Bałtyku czysta energia to walka ze smogiem

Rozwiń komentarze (1)