Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Premiera Cyberpunk 2077. To miał być wielki dzień. Akcje CD Projektu powoli osuwają się

4
Podziel się:

To dziś - 19 listopada - miała mieć miejsce wielka premiera gry "Cyberpunk 2077". Zamiast tego gracze mogą podziwiać kolejne wideo reklamujące tytuł. Inwestorzy zdają się być już nieco niecierpliwi i akcje CD Projekt tracą na wartości.

Premiera Cyberpunk 2077. To miał być wielki dzień. Akcje CD Projektu powoli osuwają się
"Cyberpunk 2077" to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku. (Materiały prasowe)
bEUVwGYB

Niestety pod koniec października firma ogłosiła przesunięcie premiery na 10 grudnia. Tym samym gracze jak i inwestorzy zainteresowani wykorzystaniem szumu wokół Cyberpunka muszą odczekać jeszcze 21 dni.

Z perspektywy giełdowych graczy posiadających akcje CD Projektu wyczekiwanie na premierę może już nieco irytować. Listopad mija na stabilizacji notowań w przedziale od 360 do 380 zł za akcję. Nie widać mocniejszych ruchów, a przecież jeszcze pod koniec sierpnia akcje kosztowały rekordowe 460 zł.

bEUVwGYD

Tylko w ostatnich kilku godzinach wartość akcji zmniejszyła się o około 2 proc., co oznacza spadek wyceny całego biznesu CD Projekt na poziomie około 720 mln zł. Kapitalizacja firmy to obecnie nieco ponad 35 mld zł.

Zobacz także: Tyle zarabiają inni Polacy. W nowym programie WP wszystkiego się dowiesz

Zamiast emocjonowania się pierwszymi recenzjami i spekulacjami na temat sprzedaży gracze i inwestorzy mogą jedynie oglądać kolejne filmy promocyjne z gry. Dwa dni temu CD Projekt wypuścił kolejne wideo, ale co ważne, przy tej okazji padły zapewnienia, że 10 grudnia to już ostateczny termin premiery.

bEUVwGYJ

Należy podkreślić, że opóźnianie premiery może się wiązać z gorszymi statystykami sprzedaży. Eksperci Domu Maklerskiego BOŚ pokazali własną symulację.

"W związku z przesunięciem premiery gry aktualizujemy nasze prognozy wolumenu sprzedaży. Okres sprzedaży w 2020 roku skrócił się do 3 tygodni (poprzednio 6), dlatego też obniżamy prognozę wolumenu sprzedaży w ciągu 2020 / najbliższych 12 miesięcy z 25 mln / 35,5 mln do 21 mln (-16 proc.) / 34,5 mln sztuk (-2 proc.)" - czytamy w raporcie.

bEUVwGYK

Analitycy DM BOŚ z uwagi na przesunięcie premiery gry zakładają, że prognoza całkowitego budżetu wz rośnie do 1,2 mld zł (314 mln dolarów), co można uznać za jeden z najwyższych budżetów w historii gier wideo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUVwGZe
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
devil
rok temu
Co za bzdury! Zapomnieliście tylko dodać że od września na spadek akcji CDR gra wielkim kapitałem Melvin fundusz inwestycyjny z USA...
nikoś
rok temu
HYPE ponownie rośnie..! A za nim wzrosną wyniki sprzedaży. Inwestorzy są nadal peni swego.. Natomiast spekulanci.. to mają problem.. :)))
Grajek
rok temu
Już nawet nie pamiętam od kiedy CD projekt chwali się ,,nową" grą. Oni chyba czekają z premierą do 2077.
bEUVwGZf
Seba
rok temu
w grudniu też nie wyjdzie ostatnio, pokazali jak gra działa i ominęli konsolach z 2014r więc za pewne nie działa na nich tak wiec jak wydać grę która działa nie na wszystkim na czym ma działać.