Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
25.03.2020 14:43

Prezydent: Mamy zielone światło na zakup sprzętu ochrony osobistej z Chin

Polska może rozpocząć dokonywanie zakupów ochrony osobistej, w tym masek i gogli w Chinach, tak by uzupełnić niezbędne zapasy tego sprzętu, poinformował prezydent Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zaznaczył, że polskie firmy także rozpoczęły produkcję "wszędzie, gdzie jest to możliwe".

Prezydent poinformował, że przeprowadził w tej sprawie rozmowę z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, by Polska mogła tam ten sprzęt zakupić.

"Chiny produkują go w ogromnej ilości, ta produkcja w tej chwili się toczy i jest wzmacniana" - powiedział prezydent Duda na konferencji prasowej.

"Pan prezydent [Xi Jinping] powiedział, że mamy jako Polska z ich strony zielone światło, do tego, aby takich zakupów dokonywać i takie zakupy są dokonywane. Już jutro pierwszy samolot z Chin wyląduje z tym właśnie wyposażeniem, w najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych samolotów" - dodał prezydent.

Zaznaczył, że uruchamiana jest także produkcja krajowa "wszędzie, gdzie to możliwe" i działania te są koordynowane.

"Mam nadzieję, że poradzimy sobie, że wszelkie niedobory w tym zakresie zostaną uzupełnione. I wszyscy lekarze i pielęgniarki, cały personel medyczny, także diagności laboratoryjni, którzy pracują także przy testach z koronawirusem, a także wszystkie inne osoby, które są w potencjalnym zagrożeniu, będą mogły to wyposażenie uzyskać. Będą mogły czuć się bezpiecznie" - powiedział także Duda.

Dotychczas stwierdzono zarażenie u 957 osób w Polsce, 13 osób zmarło.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

qqTo jest usprawiedliwienie że taki sprzęt zamówiliśmy jako jedni z ostatnich. Prywatne firmy już to dawno zrobiły. Od kiedy trzeba mieć pozwolenie na … Czytaj całość

25-03-2020

TomA zwykłym obywatelom zrobiliście zakaz?! Nigdy wam tego nie zapomnę! Macie krew na rękach!

25-03-2020

DonnaCiekawe czy to są te sam maseczki, która Agencja Mienia zatrzymała prywatnym firmom sprowadzającym sprzęt ? Bo nikt nie wie, gdzie te maseczki są a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)