Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|
aktualizacja

Prezydent od lat posiada akcje jednej spółki

94
Podziel się:

Jest już najnowsze oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy - za 2021 r. Wynika z niego, że prezydent Polski posiada m.in. akcje jednej spółki, notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Chodzi o Skotan, czyli producenta m.in. suplementów diety dla ludzi i zwierząt, na przykład preparaty dla koni.

Prezydent od lat posiada akcje jednej spółki
Andrzej Duda posiada kilkaset akcji spółki Skotan SA (GETTY, Bloomberg)

Aktualizacja: Po publikacji Kancelaria Prezydenta wydała komunikat, w którym wyjaśnia, że kwota 60 tys. zł w oświadczeniu majątkowym Andrzeja Dudy odnosi się do oszczędności zgromadzonych w ramach III filaru, a nie do wartości akcji spółki Skotan SA.

Andrzej Duda od lat wykazuje w swoich oświadczeniach majątkowych posiadanie akcji spółki Skotan SA, notowanej na GPW. Według najnowszego oświadczenia, prezydent cały czas - podobnie jak w poprzednich latach - posiada 446 akcji Skotanu.

Andrzej Duda posiada akcje jednej firmy: Skotan SA

Media obiegła informacja, że w swoim oświadczeniu Andrzej Duda wycenił walory spółki na 60 tys. złotych, co jest zaskakujące o tyle, że nie pokrywa się z wyceną rynkową. Kurs Skotanu to obecnie 1,486 zł - tyle warta jest jedna akcja spółki. To oznacza, że posiadany przez prezydenta pakiet wart jest na giełdzie ok. 662 złote. Kapitalizacja firmy to obecnie ok. 40,18 mln zł.

Aby pakiet Dudy był wart 60 tys. zł, kurs spółki musiałby zaś plasować się na poziomie 134 zł. Zapytaliśmy Kancelarię Prezydenta, z czego wynika tak wysoka wycena akcji, umieszczona w oświadczeniu Andrzeja Dudy - i na jakiej podstawie została wykonana. Gdy otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy artykuł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Duda czy Morawiecki? Sikorski ocenia polskich polityków w obliczu wojny

Skotan SA to spółka - jak deklaruje - zajmująca się biotechnologią i "innowacyjnymi technologiami" oraz "rozwiązaniami wspierającymi zdrowie, rozwój oraz szeroko pojętą profilaktykę". Są to m.in. suplementy diety dla ludzi i zwierząt, na przykład preparaty dla koni "wspomagające trawienie, poprawę kondycji czy wpływające korzystnie na stan sierści". Nie zawsze jednak Skotan działał w tej branży. Firma wcześniej m.in. zajmowała się handlem i produkcją biopaliw.

Największym udziałowcem Skotanu jest jeden z najbogatszych Polaków Roman Karkosik, który posiada 22 proc. akcji firmy.

Aktualizacja: Po publikacji Kancelaria Prezydenta wydała komunikat, w którym wyjaśnia, że kwota 60 tys. zł w oświadczeniu majątkowym Andrzeja Dudy odnosi się do oszczędności zgromadzonych w ramach III filaru, a nie do wartości akcji spółki Skotan SA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(94)
Gość
2 lata temu
Duda żre te suplementy, bo mu powiedzieli, że po nich będzie miał wielkiego jak tamten koń... Tylko, że to była klacz..
No cóż
2 lata temu
chyba żre te suplementy codziennie ze ma taki wyraz twarzy nieskalany myślą i te miny ? WAZNIAK
Śmich to zdro...
2 lata temu
Zastanawia mnie do czego to wam potrzebne? Czemu nie napiszecie, że ja mam akcje Lotosu i Skawiny? Widać brak tematów wam strasznie doskwiera?
Bisil
2 lata temu
Oj tam. Jeden kupuje euro po 3 pln drugi nie umie pomnozyc liczby akcji po ich wycenie…no i co im zrobisz….
vdfvc
2 lata temu
Na naszej giełdzie spółki często są po prostu słabe. Patrząc na ostatnie 10 lat w porównaniu z USA to drepczemy w miejscu. Nic dziwnego jak ciągle majstrują przy OFE albo podatkach. Zawierucha z konstytucją. PO miesza w Brukseli itp. Gdy jest hossa łatwo zarobić, ale bessa tez przyjdzie, a wtedy dobrze mieć system, dzięki któremu nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie? Opisany w niej system uchronił przed spadkami,
...
Następna strona