Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Produkcja szczepionki na koronawirusa częściowo w Polsce? Trwają negocjacje

19
Podziel się

Polfa Tarchomin uruchomi jesienią linię, która może posłużyć do ostatniego etapu produkcji szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 - podaje portal 300Gospodarka.

Produkcja szczepionki na koronawirusa częściowo w Polsce? Trwają negocjacje
Szczepionka na koronawirusa. Polska fabryka może konfekcjonować preparaty (zdj. ilustracyjne). (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)
bDJxweDF

Polfa Tarchomin w swojej fabryce obecnie przygotowuje nową linię do produkcji ampułek za 40 mln złotych. Za jej sprawą będzie można konfekcjonować szczepionki. Jak podaje 300Gospodarka, spółka już negocjuje z jednym z zagranicznych dostawców szczepionek przeciwko SARS-CoV-2.

Informacje portalu potwierdza Jarosław Król, prezes Polfy Tarchomin. Zastrzegł jednak, że wykorzystanie nowej linii dla szczepionek jest tylko jedną z możliwości wykorzystania linii.

bDJxweDH

- Nie mówimy o samej produkcji szczepionki - nowa ampułkarnia pozwala na konfekcjonowanie produktu, czyli rozlewanie go do ampułek. Zdolność produkcyjna pozwoli na wytwarzanie kilkunastu tysięcy ampułek na dobę. Każda ampułka to kilka lub kilkanaście dawek - mówi Jarosław Król, cytowany przez portal.

Przyznał też, że trwają negocjacje ws. rozlewania preparatu przeciw COVID-19. Nowa linia produkcyjna ma zostać uruchomiona jesienią.

Zobacz także: Szczepienia przeciwko covid. Właściciel sieci kawiarni jest 70+ i czeka na swoją kolej. "W takim tempie może uda się w 2024"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJxweEi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
lol
miesiąc temu
ale polska szczepionka jest rozlewana do duzych ampulek takich pollitrowych
ALA.
miesiąc temu
Jesienią to nie będzie dla kogo.
Rozlewnia Gor...
miesiąc temu
Najlepiej się zarabia na przelewaniu z dużej bańki do małych banieczek...
bDJxweEj
no to będzie
miesiąc temu
Narodowa rozlewnia covida
Regina
miesiąc temu
UMIESZ LICZYĆ??LICZ NA SIEBIE. TRZEBA BYŁO POMYŚLEĆ O TYM JAK TYLKO ZACZĘŁA SIĘ PANDEMIA, NO ALE JAK SIĘ SZYBKO DOGADAJĄ TO MOŻE NIE BĘDZIE ZA PÓŹNO.
...
Następna strona