Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pure Biologics przydzielił wszystkie akcje w ofercie, pozyskując 54 mln zł

0
Podziel się:

Warszawa, 03.12.2020 (ISBnews) - Pure Biologics przydzielił 600 000 akcji serii E w ofercie publicznej z wyłączeniem w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, po cenie emisyjnej 90 zł za jedną akcję, podała spółka. Łączna wartość wpłat wyniosła 54 mln zł. 

Pure Biologics przydzielił wszystkie akcje w ofercie, pozyskując 54 mln zł

"Zarząd dokonał przydziału łącznie 600 000 akcji serii E, w tym:

- 100 000 akcji w transzy detalicznej , przydział nastąpił przez system GPW w Warszawie S.A., poziom redukcji zapisów wyniósł 91,278%,

- 500 000 akcji w transzy inwestorów instytucjonalnych" - czytamy w komunikacie.

Cena emisyjna jednej akcji serii E była równa 90 zł. Łączna wartość wpłat wyniosła 54 000 000 zł, podano także.

"Mając powyższe na uwadze, oferta publiczna akcji serii E doszła do skutku" - czytamy dalej.

Zarząd podejmie kroki w celu dopuszczenia i wprowadzenia praw do akcji serii E oraz akcji istniejących emitenta do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podsumowano.

Jak podano wcześniej, środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone m.in. na dalsze prace w ramach portfolio terapeutycznego, rozpoczęcie prac badawczych w zakresie nowych wskazań medycznych, poszukiwanie alternatywnych celów molekularnych oraz rozwój zaplecza laboratoryjno-badawczego.

Pure Biologics to polska spółka biofarmaceutyczna skoncentrowana na odkrywaniu i rozwijaniu leków biologicznych oraz opracowywaniu terapii pozaustrojowych. Spółka prowadzi badania z wykorzystaniem własnych platform technologicznych do selekcji cząstek aktywnych - przeciwciał i aptamerów. Od grudnia 2018 r. jest notowana na rynku NewConnect.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)