Notowania

finanse
24.04.2019 12:00

PZU: W najbezpieczniejszych funduszach opłata za zarządzanie PPK to ok. 0,25%

Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - PZU zakłada, że w najbezpieczniejszych funduszach w ramach pracowniczych planów kapitałowych (PPK) opłata za zarządzanie będzie wynosić poniżej połowy maksymalnej stawki wynoszącej 0,5-0,6%, co oznacza opłatę wysokości poniżej 0,25%, poinformował szef Projektu Emerytura Marcin Żółtek, odpowiedzialny w PZU za PPK. PZU zakłada, że projekt będzie rentowny w horyzoncie krótkoterminowym. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Gradacja będzie taka, że nawet w tych najdroższych funduszach będziemy mieli poniżej opłat maksymalnych, a w tych najtańszych, najbezpieczniejszych będziemy na poziomie połowy opłat maksymalnych, czyli poniżej 0,25%" - powiedział Żołtek w rozmowie z dziennikarzami. 

Tak, jak ustawa przewiduje, w ofercie będzie 8 funduszy. Wystartują 1 lipca, dodał. 

"Liczymy na udział w granicach 30% rynku w całości. W ustawie jest powiedziane, że pobierane są opłaty za zarządzanie do 15% udziału w rynku. Po przekroczeniu tego poziomu pobiera się tylko opłatę 0,1%" - dodał. 

PZU poinformowało dziś, że w pierwszym roku od funkcjonowania PPK, tj. od 1 lipca br. nie będą pobierane opłaty za zarządzanie. 

"Zdecydowaliśmy się na to, że w pierwszym roku opłata będzie 0 i to jest bardzo dobra wiadomość dla pracodawców i pracowników" - powiedział podczas konferencji prezes PZU SA Paweł Surówka. 

"Kto się szybciej zapisze, będzie miał dłuższy okres promocji" - dodał Żółtek.

Jak podkreślił, produkt, jakim są PPK będzie "zdecydowanie rentowny"

"Jeżeli myślimy o horyzoncie emerytalnym, który jest średnio 40-letni, to on będzie rentowny nawet krótkoterminowo" - podkreślił. 

Żółtek poinformował, że obecnie PZU czeka na rejestrację programu na portalu PFR.

"Wtedy będziemy mogli oficjalnie mówić, że to jest nasza oferta. To się powinno zdarzyć jeszcze w tym tygodniu" - powiedział. 

Za zarządzanie PPK i ich prowadzenie będzie odpowiadać Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. Jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce, które zarządza aktywami o wartości ponad 20 mld zł.

Obecnie Grupa PZU zarządza prawie połową rynku Pracowniczych Programów Emerytalnych w Polsce.

 

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2019

waldek0,25%/mc to tylko koszt za zarzadzanie a koszty administracyjne i pozostałe?. Najgorsze jest to, że zysku może nie być a koszty pozostają. Moim … Czytaj całość

24-04-2019

!azaz@waldek, jak widzę uwierzyłeś, że PPK są wprowadzane dla dobra ogółu społeczeństwa a nie dla wąskiej grupy tzw "zarządzających" !

29-04-2019

adamCzyli jeden problem rozwiązany, opłaty na takim poziomie są jeszcze do przyjęcia, dzięki temu jest szansa że ppk zarobi na nasze przyszłe emerytury

Rozwiń komentarze (3)