Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Radosław Majdan i jego Vabun szuka nowych opcji. COVID-19 uderzył w biznes byłego piłkarza

24
Podziel się:

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała biznesowe plany Radosława Majdana. Handel perfumami marki Vabun jest mocno utrudniony. Rozważane są różne opcje, w tym znalezienie nowego inwestora lub sprzedaż części firmy.

Radosław Majdan i jego Vabun szuka nowych opcji. COVID-19 uderzył w biznes byłego piłkarza
Biznes Radosława Majdana ucierpiał przed pandemię. (PAP)

Notowana na giełdzie NewConnect spółka Vabun ogłosiła właśnie rozpoczęcie procesu przeglądu opcji strategicznych. Co to oznacza? Firma, której współwłaścicielem i prezesem jest Radosław Majdan, rozważa poważne zmiany.

"Celem przeglądu będzie wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu, jakim jest rozwój prowadzący do maksymalizacji wartości dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy spółki" - czytamy w komunikacie, pod którym podpisany jest były piłkarz.

Wśród rozważanych scenariuszy jest m.in. sprzedaż części przedsiębiorstwa, połączenie z innym podmiotem lub pozyskanie nowego, znaczącego inwestora lub partnera strategicznego.

Zobacz także: Covid wpłynął na firmy. "Najszybciej w historii przyspieszył cyfryzację"

Jednocześnie firma zastrzega, że nie ogranicza się tylko do tych opcji. Jest otwarta na różne propozycje.

Taka decyzja wynika z trudności, jakie przeżywa biznes Majdana. Sam prezesem nie krył w niedawnym liście do akcjonariuszy, że pandemiczny okres jest bardzo trudny.

"Niestety przeciągająca się pandemia COVID-19 wciąż negatywnie wpływa na funkcjonowanie Vabun, utrudniając, czy niemal uniemożliwiając handel perfumami. W ramach naszej wiedzy i kompetencji staramy się, aby zniwelować skutki pandemii, jakich doświadcza emitent, jednak bywa to zbyt trudne" - pisał Radosław Majdan już w połowie listopada.

"Powyższe odbija się wprost na finansach spółki, która za trzeci kwartał 2020 wygenerowała znacznie niższe przychody niż w trzecim kwartale 2019, również sprzedaż za cały okres od stycznia do września jest wyraźnie niższa od ubiegłorocznej" - przyznał prezes.

Powiewem optymizmu jest tutaj dodatni wynik netto, który za raportowany okres wykazała spółka Vabun. Mowa o niecałych 69 tys. zł.

"Kluczowa okazała się redukcja kosztów oraz współpraca z MBF Group w zakresie dystrybucji asortymentu okołomedycznego. Jest to pewien sposób na przetrwanie, a jednocześnie utrzymanie bieżącej płynności finansowej oraz zabezpieczenie interesów" - wskazał Majdan.

Vabun zajmuje się dystrybucją kosmetyków dla mężczyzn i kobiet, sygnowanych marką "RM Vabun". Spółka jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2018 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
Vacek
2 lata temu
No i Majdan musi iść pod latarnię.
franekz
4 lata temu
Wielka spółka. Sprzedaż IV 2019 całe 559tys zł (III 2020 60tys zł ROTFL - toż więcej ma buda na bazarku). I coś takiego jest na giełdzie?!!!!! Co za kraj.
greg
4 lata temu
woda perfumowana a perfumy to chyba inna bajka, Pan Radosław dalej myśli, że Polki i Polacy to takie niemoty, które nie widziały w świecie nic bo tam nie były. Otóż Radziu może Twoje produkty sprzedaż w Afryce ale chyba i tam nie bo jak tam byłeś to widziałeś, że mają wszystkie produkty kosmetyczne świata i komponenty do nich. porażka co się nie robi aby trochę szumu było wokół siebie!!!
Mirek
4 lata temu
słaby ten zapach, dostałem na imieniny ale używam go tylko jako odświeżacz w toalecie
kpina
4 lata temu
społka giełdowa zarabia mniej niż lolek na budowie w Norwegii
...
Następna strona