Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Rafał Brzoska tłumaczy się z Pandora Papers. Co z notowaniami akcji InPost?

0
Podziel się:

Król Paczkomatów Rafał Brzoska grozi sądem nierzetelnym dziennikarzom, którzy naruszą prawa jego lub jego firmy. Po notowaniach akcji spółki InPost widać, że inwestorzy nie przejęli się aferą.

Rafał Brzoska tłumaczy się z Pandora Papers. Co z notowaniami akcji InPost?
Rafał Brzoska tłumaczy się z obecności swojego nazwiska w dokumentach "Pandora Papers" (AKPA, Kurnikowski)

Król Paczkomatów Rafał Brzoska jest jednym z wielu "bohaterów" największego międzynarodowego śledztwa dziennikarzy z całego świata "Pandora Papers". Nazwisko biznesmena pojawia się w dokumentach. A tych reporterzy przewertowali miliony po to, aby ujawnić bogaczy, którzy transferowali pieniądze do rajów podatkowych.

"Gazeta Wyborcza" sugeruje, że Brzoska dokonywał transferów pieniędzy na Cypr. W odpowiedzi biznesmen wydał oświadczenie na portalu LinkedIn. Wytknął dziennikarzom kilka błędów.

Podkreślił też, że wszystkie podatki płaci w Polsce i zapowiedział, że podejmie kroki prawne wobec wszystkich, "którzy nierzetelnym dziennikarstwem będą naruszać konstytucyjne prawa" jego, jego firmy i pracowników przez nią zatrudnianych.

Zobacz także: Polski Ład. Posłanka PO: Chaotyczny, nieprzemyślany i skomplikowany system

InPost Brzoski to giełdowa spółka, a więc bardzo wrażliwa na różne doniesienia odnośnie samego jej biznesu czy właściciela. Okazuje się, że afera w oczach inwestorów praktycznie nie istnieje. Na otwarciu poniedziałkowej sesji na giełdzie notowania spółki nie tylko nie spadły, ale i wzrosły.

W pierwszych 30 minutach handlu akcje zyskały na wartości około 1,5 proc. Bardzo dobre nastroje nie utrzymały się długo, bo już około godziny 10 notowania InPostu straciły całą wypracowaną przewagę. Nie ma jednak mowy o wyprzedaży akcji.

Dla inwestorów najważniejsze są wyniki finansowe, a te InPost ma. I to jest ważniejsze niż mniejsze lub większe wpadki wizerunkowe właściciela.

InPost kontra AliExpress

Dla InPostu ważniejszy w tym momencie jest odpór ataków konkurencji. Tydzień temu PKN Orlen uroczyście uruchamiał projekt "Orlen Paczka". Paliwowy gigant postawił na ulicach pierwsze 200 urządzeń działających niemal identycznie jak Paczkomaty InPostu.

Firma Rafała Brzoski musi też bronić się przed operatorem sieci do odbioru przesyłek z AliExpress. Grupa Świat Przesyłek, od początku tego roku rozstawiająca w Polsce automaty sieci Cainiao, uważa, że InPost ogranicza konkurencję zapisami w umowach z właścicielami nieruchomości.

Jak podaje w poniedziałek "Puls Biznesu", konkurent InPostu wysłał w tej sprawie zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

- Naszym zdaniem InPost działa nie do końca zgodnie z prawem, podpisując z właścicielami nieruchomości umowy z zakazem konkurencji. Wysłaliśmy w tej sprawie pismo do UOKiK i liczymy na to, że treść umów się zmieni - mówi Piotr Kocoń, prezes Świata Przesyłek, cytowany przez PB.

Rafał Brzoska to jeden z najbogatszych Polaków. Amerykański magazyn "Forbes" wycenił jego majątek na 5,7 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)