Trwa ładowanie...
Notowania

Rafał Brzoska – Wszystkie wiadomości

Spadły zyski InPostu. Spółka zapowiada dwucyfrową podwyżkę cen usług dla Allegro
52
11.05.2022 13:23

WYNIKI
 / 
Spadły zyski InPostu. Spółka zapowiada dwucyfrową podwyżkę cen usług dla Allegro

InPost m.in. za sprawą paczkomatów obsługuje coraz więcej przesyłek i chwali się niemal podwojeniem przychodów ze sprzedaży. Jednak nie widać tego samego w zyskach, które spadły w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Prezes Rafał Brzoska zwraca uwagę na wysokie ceny paliw i zapowiada kolejne podwyżki cen usług. Pod koniec roku dotkną klientów Allegro.

Brzoska krytykuje korporacje: Grają na przeczekanie
28.04.2022 20:34

WOJNA W UKRAINIE
 / 
Brzoska krytykuje korporacje: Grają na przeczekanie

Prezes InPostu Rafał Brzoska nie ma wątpliwości, że wiele korporacji międzynarodowych uprawia warwashing. Firmy pozorują tylko działania. - Korporacje kluczą, mówiąc, że zawieszają inwestycje, a za tym nie ma nic innego, tylko gra na przeczekanie i liczenie na to, że Zachód jakoś się z Rosją dogada i będzie można znowu robić interesy ze zbrodniczym reżimem — mówi Brzoska w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Prezes InPostu z jasną deklaracją w sprawie przejęcia spółki. Wiadomo, co stało się po wybuchu wojny
31.03.2022 11:38

E-COMMERCE
 / 
Prezes InPostu z jasną deklaracją w sprawie przejęcia spółki. Wiadomo, co stało się po wybuchu wojny

Ja się nigdzie nie wybieram i nie rozpatruję sprzedaży akcji InPostu - podkreślił prezes Rafał Brzoska, komentując ostatnie doniesienia o zainteresowaniu dużego inwestora jego spółką. Podsumowując wyniki finansowe, przyznał, że w ciągu dwóch tygodni od wybuchu wojny nastąpiło gwałtowne tąpnięcie liczby obsługiwanych przesyłek kurierskich.

InPost potaniał, akcje zaliczyły dołek. Brzoska interweniuje
456
14.01.2022 9:53

INPOST
 / 
InPost potaniał, akcje zaliczyły dołek. Brzoska interweniuje

Akcje InPostu spadły do rekordowo niskiego poziomu. W piątek rano jego kurs na giełdzie wynosił zaledwie 8,02 euro za akcję. To o połowę mniej niż przed rokiem, kiedy operator paczkomatów debiutował na parkiecie, a jego akcje wyceniano na 16 euro. Rafał Brzoska, szef InPostu, zdecydował się zainterweniować.

Omenaa Mensah: "Jestem w ciągłej rekrutacji. Czasem nie wierzę w to, co słyszę"
586
19.12.2021 11:41

RYNEK PRACY
 / 
Omenaa Mensah: "Jestem w ciągłej rekrutacji. Czasem nie wierzę w to, co słyszę"

- Wie pan co mnie uwiera? Przychodzi do mnie 20-latek i zaczyna rozmowę od stawiania swoich warunków, mówienia, kiedy chce mieć wolne, jaki chce mieć samochód służbowy. Czasami nie wierzę w to, co słyszę - mówi w rozmowie z Money.pl Omenaa Mensah, dziennikarka i żona Rafała Brzoski, właściciela InPostu i jednego z najbogatszych Polaków.

Brzoska zdradza plany. "Koniec z wywiadami. Teraz tylko praca"
6
26.11.2021 12:16

NAGRODA
 / 
Brzoska zdradza plany. "Koniec z wywiadami. Teraz tylko praca"

- Koniec wywiadów, koniec uczestnictwa w konferencjach. Praca, praca i strategia. Mamy gigantyczny biznes do zintegrowania we Francji ,w Hiszpanii, Portugalii, Beneluksie, rozwijamy się w Wielkiej Brytanii - powiedział w rozmowie z money.pl Rafał Brzoska, prezes InPostu. - Dzisiaj długoterminowa strategia to dwuletnia, krótkoterminowa to roczna i tak działamy. W tak dynamicznie zmieniającym się środowisku, szczególnie w naszej branży, czyli e-commerce, nie ma szans, by planować dłużej niż na dwa lata. Mamy jeden kluczowy punkt naszej strategii, stworzenie paneuropejskiego, największego operatora dostaw out-of-home, czyli nie do domu, a właśnie do Paczkomatów lub punktów obsługi. Już dzisiaj takim operatorem jesteśmy, punkt kolejny to rozwój sieci Paczkomatów w Europie, ale nie zapominamy o Polsce, bo to nasz rynek macierzysty - dodał. Został też zapytany o nominację do nagrody EY Przedsiębiorca Roku. - Wszystkie te nagrody są dla mojego zespołu, nie dla mnie. To po pierwsze. Jest to pewnie docenienie tego pierwszego, bardzo trudnego etapu transformacji, którą ze swoim zespołem przeszliśmy - powiedział Brzoska w rozmowie z money.pl. Podkreślił też, że największym wyzwaniem dla prowadzenia biznesu jest teraz postpandemiczny świat. - Problemy z łańcuchami dostaw, wolatylność rynku, inflacja, wzrost cen energii, wzrost kosztów pracy, brak kierowców w całej Europie. To problemy, które dzisiaj nas dotykają i myślę, że zostaną z nami na pewno na 2022 rok. Szacuję, że dopiero w 2023 będzie pewna stabilizacja rynkowa, przewidywalność, i wtedy może uda się to planowanie wydłużyć z dwóch do trzech lat - podkreślił Rafał Brzoska w rozmowie z money.pl.

Bakalland zmienia właściciela. Twórca paczkomatów przejmuje pakiet akcji
62
25.11.2021 17:21

BAKALLAND
 / 
Bakalland zmienia właściciela. Twórca paczkomatów przejmuje pakiet akcji

Rafał Brzoska, odpowiedzialny za sukces paczkomatów, będzie udziałowcem znanego producenta bakalii. Kontrolowany przez niego holding kupuje pakiet akcji spółki Bakalland. 23 listopada akcjonariusze tej drugiej podpisali przedwstępną umowę sprzedaży w sumie około 90 proc. udziałów. Finalizacja transakcji zaplanowana jest na początek przyszłego roku.

Król paczkomatów chce zainwestować w telemedycynę. Wykłada 20 mln dolarów
213
26.10.2021 12:48

PRZEJĘCIE
 / 
Król paczkomatów chce zainwestować w telemedycynę. Wykłada 20 mln dolarów

Rafał Brzoska z powodzeniem rozwija biznes paczkomatowy, ale szuka nowych opcji inwestycji. Niedawno kupił udziały spółki eObuwie, a teraz chce mieć połowę akcji w Medicalgorithmics. Już sama zapowiedź potencjalnej transakcji wywołała euforię na giełdzie.

"Gazeta Wyborcza" przeprasza Rafała Brzoskę. "Okazało się, że to nieprawda"
29
26.10.2021 9:20

RAFAŁ BRZOSKA
 / 
"Gazeta Wyborcza" przeprasza Rafała Brzoskę. "Okazało się, że to nieprawda"

"Opisane transakcje według reguł podatkowych nie mogły obniżać niezależnego w Polsce podatku spółek Grupy Integer ani tym bardziej Pana Rafała Brzoski" - we wtorkowej "Gazecie Wyborczej" ukazały się przeprosiny dla Rafała Brzoski, prezesa InPostu.

Brzoska myśli o odejściu z InPostu? Padła deklaracja
69
22.10.2021 17:24

AMSTERDAM
 / 
Brzoska myśli o odejściu z InPostu? Padła deklaracja

"Ważne, by być gotowym na odejście i pozostawienie dziecka samemu sobie" - napisał Rafał Brzoska. Prezes InPostu szykuje się do odejścia z firmy? - W trakcie naszego IPO w Amsterdamie, a było to największe technologiczne IPO w historii Europy i zrobiła go polska spółka, zrobił to polski InPost, tam padła obietnica, tam przedstawiliśmy wizję. Ta wizja to budowa największego gracza w Europie w zakresie dostawy przesyłek out of home. Nie wierzymy w dostawy door to door, uważamy, że jest ona szkodliwa dla środowiska - powiedział w "Money. To się liczy" Rafał Brzoska, prezes InPost. - Zdecydowanie wybór giełdy w Amsterdamie, w sytuacji, gdy chcemy rozwijać biznes międzynarodowy, był wyborem świadomym, który dawał nam legitymizację, że to nie spółka z Europy Środkowo-Wschodniej. To spółka technologiczna, która buduje pozycję w Europie i buduje ją z pozycji parkietu technologicznego, jakim jest Amsterdam. Proszę zobaczyć, że po naszym debiucie bardzo wiele spółek zmieniło plany i zamiast debiutować w Londynie właśnie zaczęło debiutować na Euronext'cie. Wytyczyliśmy pewien szlak i wzór, którym podąża obecnie bardzo wiele europejskich spółek technologicznych - dodał.

Nagroda money.pl. Nominacja w kategorii Człowiek Roku - Rafał Brzoska, InPost
26
21.10.2021 16:13

WIDEO
 / 
Nagroda money.pl. Nominacja w kategorii Człowiek Roku - Rafał Brzoska, InPost

Prezes InPost Rafał Brzoska nominowany do Nagrody money.pl w kategorii Człowiek Roku. - Bardzo serdecznie dziękuję kapitule za tę nominację. Ktokolwiek zostanie tym Człowiekiem Roku to nigdy nie jest jednostka, to zawsze jest zespół. Każdą nagrodę, nawet te osobiste, dedykują swojemu zespołowi, bo sam nie osiągnąłbym absolutnie niczego. Więc jest to duma, ale jest to także zobowiązanie - powiedział w rozmowie z money.pl Brzoska. Ogłoszenie wyników oraz uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 27 października, podczas konferencji impact'21 w Poznaniu. Transmisję na żywo z wydarzenia będzie można zobaczyć na wp.pl oraz money.pl.

Spowiedź polskiego miliardera. "Każdy biznes ma ciemne strony"
22
21.10.2021 14:22

FIRMA
 / 
Spowiedź polskiego miliardera. "Każdy biznes ma ciemne strony"

Rafał Brzoska w dniu 22-lecia swojej biznesowej działalności dziękował tym, którzy przy nim są i pomogli mu rozwinąć firmę, ale także przepraszał tych, których oczekiwania zawiódł i prosił o wybaczenie. Wspomniał też o jasnych i ciemnych stronach prowadzenia biznesu. O to pytany był w programie "Money. To się liczy". - Myślę, że każdy, kto prowadzi biznes, nie ważne, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, firma rodzinna, czy też małe, średnie, albo duże przedsiębiorstwo, każdego dnia budzi się i zastanawia się, z której strony nadejdzie atak, ten czy inny. Z której strony urząd, taki czy inny, utrudni prowadzenie działalności, albo z której strony konkurent lub niesolidny partner biznesowy spowoduje, że firma będzie w kłopotach. I niestety to są te ciemne strony prowadzenia biznesu - powiedział w rozmowie z money.pl Rafał Brzoska, prezes InPost. - Wielu osobom, zwłaszcza obserwatorom nigdy nieprowadzącym działalności gospodarczej, wydaje się, że każdy, kto prowadzi firmę, to żyje jak pączek w maśle. Samo się robi, asystentka parzy kawę. Niestety, prowadzenie biznesu to podejmowanie decyzji, często bardzo trudnych decyzji, co bardzo wyraźnie ukazała pandemia koronawirusa. To są właśnie momenty, w których menadżerowie czy prezesi muszą podejmować decyzje, których normalnie by nie chcieli podejmować. Muszą na przykład zwalniać pracowników, muszą powiedzieć klientom: nie dostarczymy wam naszych produktów. I to są niestety decyzje, które powodują, że prowadzenie każdego biznesu jest olbrzymim wyzwaniem, które podcina skrzydła. Również ja, wstając rano i patrząc w lustro, często zastanawiam się, ile jeszcze dam radę. Bo skala wyzwań jest przytłaczająca, a często są to problemy, które - w związku z ekspansją zagraniczną - dotykają nas po raz pierwszy - dodał.

Rafał Brzoska dla money.pl: zawsze płaciłem, płacę i będę płacił podatki w Polsce! [WYWIAD]
2
04.10.2021 14:14

INPOST
 / 
Rafał Brzoska dla money.pl: zawsze płaciłem, płacę i będę płacił podatki w Polsce! [WYWIAD]

"Gazeta Wyborcza" sugeruje, że twórca InPost mógł obniżać podatki dzięki cypryjskim transakcjom. Co na to Brzoska? W rozmowie z money.pl zapewnia, że podatki "płacił, płaci i będzie płacił" w Polsce, a rozliczenia przez Cypr miały po prostu lepiej zabezpieczyć inwestycje w Rosji.

Awaria w InPoście. "Prosimy o cierpliwość"
40
04.10.2021 14:09

PACZKOMATY
 / 
Awaria w InPoście. "Prosimy o cierpliwość"

Od rana pojawiają się problemy z korzystaniem z paczkomatów InPostu. Według relacji użytkowników niemożliwe jest nadawanie paczek, tworzenie i drukowanie etykiet. Rzecznik inPostu zapewniał po godz. 14, że problemy zostały rozwiązane.

Rafał Brzoska jednym z bohaterów afery Pandora Papers. Kim jest miliarder od paczkomatów?
11
04.10.2021 11:33

INPOST
 / 
Rafał Brzoska jednym z bohaterów afery Pandora Papers. Kim jest miliarder od paczkomatów?

Zaczynał od roznoszenia ulotek, walczył z Pocztą Polską, by następnie podbić rodzimy rynek e-commerce. Zanim Rafał Brzoska został miliarderem, najpierw otarł się o bankructwo. Teraz odpowiada na zarzuty w związku z "Pandora Papers". Przypominamy, kim jest "polski Steve Jobs" i jaka była jego droga na listę najbogatszych Polaków.

Rafał Brzoska tłumaczy się z Pandora Papers. Co z notowaniami akcji InPost?
04.10.2021 10:51

GIEŁDA
 / 
Rafał Brzoska tłumaczy się z Pandora Papers. Co z notowaniami akcji InPost?

Król Paczkomatów Rafał Brzoska grozi sądem nierzetelnym dziennikarzom, którzy naruszą prawa jego lub jego firmy. Po notowaniach akcji spółki InPost widać, że inwestorzy nie przejęli się aferą.

Pandora Papers i Rafał Brzoska. Biznesmen zarzuca "Wyborczej" szereg błędów
1
04.10.2021 9:31

AFERA
 / 
Pandora Papers i Rafał Brzoska. Biznesmen zarzuca "Wyborczej" szereg błędów

W polskim wątku śledztwa "Pandora Papers" pojawił się Rafał Brzoska. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" podali, że biznesmen transferował pieniądze na Cypr. "Muszę spędzać czas swój i swoich pracowników na odpieraniu niezrozumiałego i taniego ataku" - napisał prezes InPostu w oświadczeniu.

Pandora Papers. Dziennikarze ze 117 krajów na tropie bogaczy i rajów podatkowych
2
04.10.2021 8:12

ŚLEDZTWO
 / 
Pandora Papers. Dziennikarze ze 117 krajów na tropie bogaczy i rajów podatkowych

"Pandora Papers" to największe międzynarodowe śledztwo dziennikarzy z całego świata. Reporterzy przewertowali miliony dokumentów po to, aby ujawnić transfery pieniężne do rajów podatkowych. W polskim wydaniu dziennikarze "Gazety Wyborczej" ujawnili, że w dokumentach przewija się nazwisko Rafała Brzoski, prezesa InPostu.