Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sage: 22% firm MŚP wie, że nie będzie mogło skorzystać z tarczy antykryzysowej

0
Podziel się:

Już 22% małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) wie, że nie będzie mogło skorzystać z proponowanych rozwiązań wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej, wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Sage wśród jej klientów.

Sage: 22% firm MŚP wie, że nie będzie mogło skorzystać z tarczy antykryzysowej

"Po publikacji założeń tzw. tarczy antykryzysowej, firma Sage zapytała swoich klientów, co sądzą o rządowym projekcie i jakich kolejnych kroków oczekują w ramach ratowania gospodarki. Badanie zrealizowano w dniach 10-20 kwietnia 2020, poprzez ankietę online, wzięło w nim udział 606 przedstawicieli przedsiębiorstw z sektora MŚP" - czytamy w komunikacie.

Najbardziej alarmujący wydaje się fakt, że aż 38% firm nie rozumie lub nie jest pewna czy rozumie założenia rządowego projektu, podano w informacji.

"Na ten moment już 22% firm wie, że nie będzie mogło skorzystać z proponowanych rozwiązań wsparcia. Najwięcej wątpliwości budzą kwestie rozliczeń z ZUS (np. trzykrotny zrost wysokości zaliczki na podatek od wynagrodzeń w zamian za zwolnienie ze składek ZUS, nieprecyzyjność zapisów oraz obawa przed ich dowolną interpretacją)" - czytamy dalej.

Z odpowiedzi przedsiębiorców wynika, że oczekują oni precyzyjnego informowania o korzyściach i konsekwencjach proponowanego przez rząd wsparcia, wskazano także.

"Ważnym aspektem wydają się też budzące obawy równoległe działania: przepychanie drażliwych społecznie ustaw oraz niewystarczające wsparcie służby zdrowia / osób szczególnie narażonych na zachorowanie" - dodano w informacji.

Sage jest czołowym producentem systemów finansowo-księgowych i kadrowo-płacowych na świecie.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)