Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Scope Fluidics chce w tym roku pozyskać finansowanie dla BacterOMIC

0
Podziel się:

Warszawa, 04.04.2019 (ISBnews) - Scope Fluidics chce w tym roku pozyskać finansowanie dla spółki zależnej BacterOMIC, poinformował

Scope Fluidics chce w tym roku pozyskać finansowanie dla BacterOMIC

ISBnews Piotr Garstecki. Oprócz środków finansowych chce w ten sposób również pozyskać partnera - fundusz specjalizujący się w medtech.

"W projekcie BacterOMIC wyniki są obiecujące, mamy spore zainteresowanie konsultantów. Zdecydowaliśmy więc, że podnosimy kapitał i występujemy o grant Horyzont 2020" - powiedział ISBnews Garstecki podczas GPW Innovation Day.

Spółka liczy, że w tym roku spółka zależna pozyska grant oraz finansowanie prywatne na kilka milionów zł.

"Rozszerzyliśmy umowę z Clairfield o asystę i pomoc w poszukiwaniu kapitału. Rozpoczniemy ten proces od rozmów w Europie. Oprócz środków finansowych chcemy w ten sposób też pozyskać fundusz specjalizujący się w medtech, czyli partnera, który wesprze spółkę nie tylko finansowo, ale również swoimi kompetencjami i relacjami" - dodał prezes.

W marcu Scope Fluidics rozszerzył współpracę ze swoim strategicznym doradcą ds. M&A - Clairfield Partners LLC. Doradca transakcyjny wesprze spółkę w dokapitalizowaniu systemu BacterOMIC. Scope Fluidics preferuje scenariusz, w którym pozyskałby inwestora finansowego, zainteresowanego objęciem udziałów w spółce zależnej bezpośrednio prowadzącej projekt.

Projekt BacterOMIC ma stanowić odpowiedź na rosnące zjawisko antybiotykooporności bakterii. System ma przyspieszyć i zwiększyć skuteczność leczenia pacjentów, poprzez wskazywanie najlepszych dla danego pacjenta terapii celowanych.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Scope Fluidics jest notowany na NewConnect.

Sebastian Gawłowski

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)