Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
16.07.2020 08:29

Sfinks Polska: Emisja akcji serii P nie doszła do skutku

W ramach docelowego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii P nie została zawarta żadna umowa objęcia akcji, wobec czego powyższa emisja nie doszła do skutku, poinformował Sfinks Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd Sfinks Polska w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 6/2020 dotyczącego podjęcia uchwały zarządu Sfinks w sprawie emisji akcji serii P w ramach docelowego podwyższenia kapitału zakładowego informuje, że nie została zawarta żadna umowa objęcia ww. akcji wobec czego powyższa emisja nie doszła do skutku" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej tj. w styczniu Sfinks Polska podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii P z wyłączeniem prawa poboru. Cena emisyjna akcji serii P wynosiła 1 zł każda akcja, a minimalna liczba akcji serii P - 1 000 000, a maksymalna liczba akcji serii P - nie więcej niż 6 000 000.W połowie stycznia Sfinks Polska zakończył przegląd opcji strategicznych i podał, że przygotuje strategię, którą przedstawi w I kw. br. Zarząd zdecydował też o przeprowadzeniu emisji do 6 mln akcji serii P z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji Sfinks jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz