Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcje Integer.pl w doskonałej formie. Dały zarobić 25 procent w dwa tygodnie

0
Podziel się

Inwestorom mogła się spodobać ostatnia zapowiedź Rafała Brzoski, prezesa spółki, dotycząca wejścia na rynek paczkomatów na żywność.

Akcje Integer.pl w doskonałej formie. Dały zarobić 25 procent w dwa tygodnie
(Integer)
bDSoRamt

Od połowy grudnia akcje Integera zyskały aż 25 procent. Dzięki wzrostowi o ponad 7 procent, w poniedziałek akcje firmy są najlepsze w segmencie średnich spółek. Właściciel większości udziałów w firmie obsługującej paczkomaty ma zamiar rozszerzyć sieć maszyn do końca 2016 roku do poziomu 2,6 tys. urządzeń, a także uruchomić paczkomaty na żywność.

Trudno znaleźć jednoznaczny powód, dzięki któremu akcje spółki tak gwałtownie zaczęły rosnąć. Spółka posiada 58 procent udziału w firmie InPost zajmującej się m.in. obsługą paczkomatów. Firma zmierza za pomocą podobnych maszyn dostarczać żywność.

Inwestorom mogła się spodobać ostatnia zapowiedź Rafała Brzoski, prezesa spółki, dotycząca wejścia na rynek paczkomatów na żywność. Spółka ma współpracować z jednym z największych graczy na rynku detalicznej sprzedaży żywności w naszym kraju.

bDSoRamv

Start tego projektu planowany jest na końcówkę pierwszego kwartału 2016 roku, ale ile maszyn będzie funkcjonowało w nowej sieci na razie nie wiadomo.

Notowania spółki Integer.pl od połowy grudnia tego roku

W ubiegłym tygodniu Integer poinformował, że sieć paczkomatów InPolst w Polsce na koniec 2016 roku będzie liczyła 2,6 tys. maszyn. Dla porównania na koniec tego roku ma być ich 1,8 tys.

Wzrost notowań Integera to także efekt dużego popytu na usługi dostarczania przesyłek za pośrednictwem paczkomatów w okresie przedświątecznym. Jak podaje spółka, poziom wypełnienia maszyn jest nawet trzykrotnie większy w porównaniu z pozostałymi miesiącami w roku.

bDSoRamB

Wyniki kwartalne spółki Integer.pl z ostatnich 5 lat

Źródło: money.pl

W trzecim kwartale tego roku Integer.pl zanotował przychody na poziomie 159 mln złotych, wobec niespełna 164 mln złotych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Od lipca do września tego roku, spółka poniosła stratę w wysokości 2,26 mln złotych.

bDSoRamW
spółka dnia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)