Notowania

ccc
27-06-2016 (09:40)

CCC będzie sprzedawać buty w Serbii

Spółka prowadzi już działalność w 10 innych krajach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pavel Ševela / Wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka CCC zarejestrowała firmę w Serbii. Podmiot o nazwie CCC Shoes & Bags d.o.o. Beograd - Stari Grad z siedzibą w Belgradzie pozwoli producentowi i dystrybutorowi obuwia rozpocząć działalność w tym kraju. Spółka prowadzi już działalność m.in. w takich krajach jak Niemcy, Austria, Czechy, Bułgaria i Węgry.

O tym wydarzeniu CCC poinformowała w komunikacie. W maju tego roku zarząd spółki podjął uchwałę o utworzeniu podmiotu, który będzie działał w imieniu spółki w Serbii. Kapitał zakładowy wyniesie 6,150 mln serbskich dinarów (RSD), co daje w przybliżeniu 221 tys. złotych.

W pierwszym kwartale tego roku CCC sprzedało produkty o wartości 534,6 mln złotych. To o 23,8 procent więcej w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. 53 procent przychodów to pieniądze zarobione na rynku polskim. W Europie Środkowo-Wschodniej (z wyłączeniem Polski) w pierwszym kwartale sprzedaż osiągnęła wartość 120,6 mln złotych, a w Europie Zachodniej 48,9 mln złotych.

Poza Polską grupa CCC działa w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Austria, Chorwacja, Bułgaria, Słowenia, Słowacja, Turcja, Węgry.

Mimo wyższych przychodów spółka w pierwszych trzech miesiącach tego roku osiągnęła stratę na poziomie 17,8 mln złotych. Rok wcześniej CCC zarobiła 6,4 mln złotych. Trzeba jednak pamiętać, że na początku tego roku przejęła firmę eobuwie.pl, w której nabyła 74,99 procent udziałów za 129,90 mln złotych. Dobre wyniki spółki sprawiły, że zgodnie z umową CCC musi dopłacić za wykupione udziały jeszcze 110,68 mln złotych. W sumie całą transakcja zamknęła się w kwocie 235,66 mln złotych.

Notowania akcji CCC w tym roku

Od początku roku akcje CCC zyskują na wartości mimo słabej kondycji polskiej giełdy. Ich wartość przez ostatnie 6 miesięcy poszła w górę o 20 procent.

Tagi: ccc, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-06-2016

ewaJestem klientka sieci CCC od wielu lat (razem z mezem). i uważam,ze sprzedają świetne buty za przyzwoita cenę.Polecam,polecam

27-06-2016

marioCCC to badziewska firma,w butach nie pochodzisz nawet miesiaca.Szkoda na tych brakorobow czasu i pieniedzy

27-06-2016

ZiBiWygrałem z nimi proces o zwrot pieniędzy wraz z odsetkami za wadliwe obuwie . Trwało to ponad rok . Nawet Rzecznik Konsumenta nie był optymistą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (32)