Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CCC będzie sprzedawać buty w Serbii

32
Podziel się:

Spółka prowadzi już działalność w 10 innych krajach.

CCC będzie sprzedawać buty w Serbii
(Pavel Ševela / Wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka CCC zarejestrowała firmę w Serbii. Podmiot o nazwie CCC Shoes & Bags d.o.o. Beograd - Stari Grad z siedzibą w Belgradzie pozwoli producentowi i dystrybutorowi obuwia rozpocząć działalność w tym kraju. Spółka prowadzi już działalność m.in. w takich krajach jak Niemcy, Austria, Czechy, Bułgaria i Węgry.

O tym wydarzeniu CCC poinformowała w komunikacie. W maju tego roku zarząd spółki podjął uchwałę o utworzeniu podmiotu, który będzie działał w imieniu spółki w Serbii. Kapitał zakładowy wyniesie 6,150 mln serbskich dinarów (RSD), co daje w przybliżeniu 221 tys. złotych.

W pierwszym kwartale tego roku CCC sprzedało produkty o wartości 534,6 mln złotych. To o 23,8 procent więcej w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. 53 procent przychodów to pieniądze zarobione na rynku polskim. W Europie Środkowo-Wschodniej (z wyłączeniem Polski) w pierwszym kwartale sprzedaż osiągnęła wartość 120,6 mln złotych, a w Europie Zachodniej 48,9 mln złotych.

Poza Polską grupa CCC działa w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Austria, Chorwacja, Bułgaria, Słowenia, Słowacja, Turcja, Węgry.

Mimo wyższych przychodów spółka w pierwszych trzech miesiącach tego roku osiągnęła stratę na poziomie 17,8 mln złotych. Rok wcześniej CCC zarobiła 6,4 mln złotych. Trzeba jednak pamiętać, że na początku tego roku przejęła firmę eobuwie.pl, w której nabyła 74,99 procent udziałów za 129,90 mln złotych. Dobre wyniki spółki sprawiły, że zgodnie z umową CCC musi dopłacić za wykupione udziały jeszcze 110,68 mln złotych. W sumie całą transakcja zamknęła się w kwocie 235,66 mln złotych.

Notowania akcji CCC w tym roku

Od początku roku akcje CCC zyskują na wartości mimo słabej kondycji polskiej giełdy. Ich wartość przez ostatnie 6 miesięcy poszła w górę o 20 procent.

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
B
7 lat temu
Biedni Serbowie! Za co spotkała ich taka kara?
Heniu Gorzałk...
7 lat temu
Buty z CCC to chińszczyzna, szmelc i badziewie .
Sylwia
7 lat temu
CCC to sklep najgorszy z jakim sie spotkalam,Nie uznaja reklamacjii i jescze psuja buty w reklamacjii,zawsze szybko sie psuja.A obsluga niemila.
iga
7 lat temu
CCC to firma ,która wkrótce padnie jak nie zmieni swojego stosunku do klienta,buty maja badziewiaste,a reklamacji nie uznaja,ja tam już nigdy nic nie kupię,poszerzają się o Serbię,żeby im tam napakować tego swojego badziewia
Treki
7 lat temu
Moj ulubiony sklep.Szczególnie sandałki i w promocji ;-) Nie wiem czemu tak psioczycie.Bo tak wypada>
...
Następna strona