Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Netia nie dogadała się ze związkowcami TK Telekom. Co na to inwestorzy?

0
Podziel się

Organizacje Związkowe podtrzymują wysunięte żądania w zakresie m.in. całkowitego zatrzymanie procesu redukcji zatrudnienia.

Netia nie dogadała się ze związkowcami TK Telekom. Co na to inwestorzy?
bDKlJFph

Netia poinformowała we wtorek, że nie udało się wypracować porozumienia ze związkowcami przejętej w lipcu ubiegłego roku firmy TK Telekom. Strony zakończyły rokowania podpisaniem protokołu rozbieżności. Akcje telekomunikacyjnej spółki tracą na wartości.

"Organizacje Związkowe podtrzymują wysunięte żądania w zakresie całkowitego zatrzymanie procesu redukcji zatrudnienia prowadzonego w TK Telekom oraz żądają zwiększenia od dnia 1 kwietnia 2016 roku wynagrodzenia zasadniczego pracowników TK Telekom o 147 złotych" - napisano w komunikacie spółki.

Netia przejęła spółkę TK Telekom pod koniec lipca 2015 roku. Za 100 procent udziałów, firma zapłaciła grupie PKP 222 mln złotych.

bDKlJFpj

Spór zbiorowy to efekt nie uwzględnienia przez firmę postulatów związkowców. Spółka z kolei zamierza przeprowadzić restrukturyzację przejętego niedawno przedsiębiorstwa.

Notowania akcji Netii w tym roku

"W opinii zarządu emitenta, restrukturyzacja TK Telekom jest niezbędna ze względu na zintensyfikowane prace związane z dążeniem do osiągnięcia pełnych synergii dla grupy kapitałowej Netii wynikających z przejęcia TK Telekom" - informował wcześniej zarząd Netii w specjalnym komunikacie.

W sporze pracowników reprezentują: Federacja Związków Zawodowych Pracowników Automatyki i Telekomunikacji, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" w TK Telekom, Związek Zawodowy Pracowników Kolejowych Zachodniego Obszaru RP Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Utrzymania PKP oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Telekomunikacji Kolejowej.

bDKlJFpp

W związku z tą informacją, część inwestorów zdecydowała się sprzedać akcje telekomunikacyjnej firmy. Ich wycena po 2,5 godzinie wtorkowej sesji spada o 0,8 procent, w porównaniu z poziomem prezentowanym przez akcje firmy na koniec poniedziałkowej sesji.

bDKlJFpK
spółka dnia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)