Notowania

PGE prognozuje wyniki. Na pełne dane musimy jeszcze poczekać

Reakcja inwestorów na szacunkowe dane finansowe firmy nie była jednoznaczna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PGE S.A.)

Polska Grupa Energetyczna tuż po zmianie daty publikacji raportu finansowego za pierwszy kwartał podała szacunkowe wyniki za ten okres. Zgodnie z przewidywaniami zarządu firmy, zysk netto największej energetycznej spółki w Polsce wyniesie 900 mln złotych.

Jeżeli przewidywania spółki się sprawdzą, to będziemy mieli do czynienia ze spadkiem zysku PGE o 17,8 procent, ponieważ w pierwszym kwartale ubiegłego roku zarobiła ona 1,095 mld złotych. Firma przewiduje również, że zysk przed opodatkowaniem powiększony o koszty amortyzacji (EBITDA), wyniósł w tym okresie 1,8 mld złotych, wobec 2,223 mld złotych w tym samym okresie rok wcześniej.

Prognoza uwzględnia istotne zdarzenia jednorazowe, które wystąpiły w pierwszych trzech miesiącach roku. Zawiera to przychody z tytułu przedterminowego rozwiązania umów długoterminowych sprzedaży mocy i energii elektrycznej w wysokości ok. 278 mln złotych, co zwiększa zysk EBITDA.

Reakcja inwestorów na szacunkowe dane finansowe firmy nie była jednoznaczna. Podczas wtorkowej sesji początkowo akcje PGE zyskiwały, jednakże szybko spadły poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Około godziny 11 traciły 0,3 procent.

Notowania akcji PGE we wtorek

Na pełny raport finansowy inwestorzy będą musieli poczekać jeszcze ponad 2 tygodnie. Spółka przesunęła termin jego publikacji na 11 maja.

W całym 2015 roku PGE stracił ponad 3 mld złotych. To efekt odpisów aktualizujących wartość aktywów. Wartość elektrowni Turów została skorygowana o 5,1 mld zł, a elektrowni Bełchatów o 3,1 mld zł.

Tagi: pge, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz