Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO ubezpieczenia. Grupa uruchomiła nowy segment działalności

0
Podziel się:

Spółka chce zostać liderem w dziedzinie bancassurance.

PKO ubezpieczenia. Grupa uruchomiła nowy segment działalności
(PKO BP)

PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. rozpoczęło już sprzedaż ubezpieczeń majątkowych. Mimo że trwa ona tylko kilka dni, to już padają deklaracje, że spółka chce stać się największym w Polsce graczem na rynku usług ubezpieczeniowych sprzedawanych za pośrednictwem banku (bancassurance). Biorąc pod uwagę skalę działalności PKO BP, te plany mają szanse na realizację.

Grupa PKO BP weszła na nowy rynek. 9 stycznia 2016 roku, kiedy ruszyła sprzedaż ubezpieczeń majątkowych. Nowa spółka PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. będzie funkcjonował pod jednym szyldem PKO Ubezpieczenia, razem z PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zajmującą się sprzedażą ubezpieczeń na życie. Podział na dwa podmioty w zakresie oferowanych ubezpieczeń jest wymogiem prawnym.

Na razie nowa spółka oferuje swoim klientom tylko ubezpieczenie karty kredytowej. Zapowiada jednak wprowadzenie ubezpieczenia od pożyczki gotówkowej, ubezpieczenia mienia (np. mieszkania) czy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Mimo że od oficjalnego startu działalności marki minęło tylko kilka dni, to już zapowiada ona, że chce stać się liderem w swoim segmencie bancassurance, czyli sprzedaży produktów ubezpieczeniowych za pośrednictwem banku. Patrząc na sieć oddziałów PKO BP, plan ten ma szansę powodzenia. Obecnie jest ich 1290. Oferta ma być również powiązana z produktami banku.

PKO BP jest obecnie największym pod względem aktywów bankiem, działającym na rynku polskim. Wynoszą one ponad 248 mld złotych. Biorą to pod uwagę widać, że nawet gdyby firma oferowała tylko swoim klientom ubezpieczenia majątkowe, to prawdopodobnie stanie się liderem na rynku bancassurance.

Zgodę na prowadzenie działalności w zakresie ubezpieczeń majątkowych Komisja Nadzoru Finansowego wydała 10 marca 2015 roku.

Akcje PKO BP rosną w połowie wtorkowej sesji o 2,5 procent. To jednak zasługa ogólnego odbicia na cały warszawskim parkiecie.

Notowania akcji PKO BP we wtorek

W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2016 roku PKO BP zarobił 2,16 mld zł. To o blisko 400 mln zł mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)