Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska spółka Medicalgorithmics przejmuje kontrolę nad amerykańską firmą. Wyda 100 mln zł

0
Podziel się:

Notowania akcji Medicalgorithmics skoczyły bardzo mocno w górę.

Polska spółka Medicalgorithmics przejmuje kontrolę nad amerykańską firmą. Wyda 100 mln zł
(windsordi/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bESVPeiJ

Grupa Medicalgorithmics kupiła większość udziałów Medi-Lynx Cardiac Monitoring z USA. Wydała na tę transakcję ponad 34 mln dolarów. Po reakcji inwestorów giełdowych, którzy rzucili się do zakupu akcji, widać że wydatek powinien się zwrócić i to z nawiązką.

Nawet 25 proc. zyskiwały na wartości do południa akcje giełdowej spółki Medicalgorithmics. Ta biotechnologiczna firma, do której należy m.in. jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów do analizy pracy serca PocketECG, przejęła 75 proc. udziałów spółki Medi-Lynx Cardiac Monitoring z siedzibą w Plano (Texas). Tym samym przejęła kontrolę operacyjną nad amerykańską spółką.

Obserwuj bieżące notowania akcji spółki Medicalgorithmics

bESVPeiL

Najnowsze informacje rozbudziły wyobraźnię inwestorów, którzy liczą na duży krok do przodu w rozwoju firmy, która teraz jeszcze mocniej zaznaczy swoją obecność na amerykańskim rynku. Spółka Medi-Lynx prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego - systemu PocketECG dostarczanego przez Medicalgorithmics.

Wartość transakcji przejęcia kontrolnego pakietu udziałów to 34,1 mln dolarów. Część środków Medicalgorithmics pozyska z emisji obligacji krótkoterminowych, która opiewa na 48 mln zł.

Skuteczna finalizacja transakcji to duże zaskoczenie, choć o planach przejęcia Medicalgorithmics informował już w ubiegłym roku. Na drodze stała jednak firma AMI Monitoring, która miała prawo pierwokupu udziałów. Nie skorzystała z niego do 12 marca 2016, w związku z czym umożliwiła to polskiej firmie.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Jest właścicielem i wytwórcą systemu do analizy pracy serca - PocketECG. Spółka działa w Stanach Zjednoczonych, Azji i Polsce. W lutym 2014 roku przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 roku.

bESVPejm
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)