Notowania

Polski Holding Nieruchomości chce zbudować Yacht Park w Gdyni

W ramach projektu powstanie m.in. sześć 5-kondygnacyjnych budynków, w których znajdować się będzie 135 apartamentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kemalbas/iStockphoto)

Notowany na warszawskiej giełdzie Polski Holding Nieruchomości wystąpił z wnioskiem o pozwolenie zabudowy Mola Rybackiego w Gdyni. Spółka chce tam zbudować m.in. kompleks mieszkalny, nowoczesną przystań jachtową oraz aleje spacerową z butikami i restauracjami.

Projekt jest realizowany w porozumieniu ze spółką mLocum S.A. W ramach projektu powstanie sześć 5-kondygnacyjnych budynków, w których znajdować się będzie 135 apartamentów. "Parter budynków zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe takie jak restauracje i butiki. Wśród inwestycji znajdzie się m.in. budowa mariny z trzema pomostami" - czytamy w komunikacie spółki.

PHN jest notowany na GPW od lutego 2013 roku. Główny akcjonariuszem pozostał jednak skarb państwa, który posiada 69,89 procent udziałów w spółce. Firma ma pod sobą kilka podmiotów zależnych takich jak: Warszawski Holding Nieruchomości, Agroman, Intraco, Budexpo, Dalmor i Wrocławskie Centrum Prasowe.

W 2015 roku PHN zarobił 49,1 mln złotych, wobec 105,1 mln złotych rok wcześniej. Rok do roku daje to spadek na poziomie 53 procent. W tym roku spółka skupi się na poprawie wyników operacyjnych oraz weryfikacji planów inwestycyjnych. Kontynuowana będzie również poprawa efektywności działalności.

Wyniki roczne Polskiego Holdingu Nieruchomości z ostatnich 5 lat

Źródło: money.pl

Tagi: phn, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz