Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski Holding Nieruchomości chce zbudować Yacht Park w Gdyni

0
Podziel się:

W ramach projektu powstanie m.in. sześć 5-kondygnacyjnych budynków, w których znajdować się będzie 135 apartamentów.

Polski Holding Nieruchomości chce zbudować Yacht Park w Gdyni
(kemalbas/iStockphoto)
bEEhghvp

Notowany na warszawskiej giełdzie Polski Holding Nieruchomości wystąpił z wnioskiem o pozwolenie zabudowy Mola Rybackiego w Gdyni. Spółka chce tam zbudować m.in. kompleks mieszkalny, nowoczesną przystań jachtową oraz aleje spacerową z butikami i restauracjami.

Projekt jest realizowany w porozumieniu ze spółką mLocum S.A. W ramach projektu powstanie sześć 5-kondygnacyjnych budynków, w których znajdować się będzie 135 apartamentów. "Parter budynków zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe takie jak restauracje i butiki. Wśród inwestycji znajdzie się m.in. budowa mariny z trzema pomostami" - czytamy w komunikacie spółki.

PHN jest notowany na GPW od lutego 2013 roku. Główny akcjonariuszem pozostał jednak skarb państwa, który posiada 69,89 procent udziałów w spółce. Firma ma pod sobą kilka podmiotów zależnych takich jak: Warszawski Holding Nieruchomości, Agroman, Intraco, Budexpo, Dalmor i Wrocławskie Centrum Prasowe.

bEEhghvr

W 2015 roku PHN zarobił 49,1 mln złotych, wobec 105,1 mln złotych rok wcześniej. Rok do roku daje to spadek na poziomie 53 procent. W tym roku spółka skupi się na poprawie wyników operacyjnych oraz weryfikacji planów inwestycyjnych. Kontynuowana będzie również poprawa efektywności działalności.

Wyniki roczne Polskiego Holdingu Nieruchomości z ostatnich 5 lat

Źródło: money.pl

bEEhghvS
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)