Notowania

cps
29.10.2014 11:55

Spółka dnia: Dominik Libicki żegna się z Cyfrowym Polsatem. Akcje mocno w dół

Powodem odejścia jest "niezgodność stanowisk co do sposobów realizacji strategii grupy".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawinski/REPORTER)
Dominik Libicki, były prezes Cyfrowego Polsatu.

Ponad 5 procent tracą dzisiaj notowania Cyfrowego Polsatu. Inwestorzy wyprzedają jej akcje po informacji o rezygnacji Dominika Libickiego, twórcy sukcesu medialnej spółki.

Spadek ceny akcji Cyfrowego Polsatu ma miejsce przy najwyższych obrotach wśród wszystkich spółek notowanych na GPW. Po godzinie 11 przekroczyły już one kwotę 80 milionów złotych. Kurs spadł już w okolice 25,45 złotego, podczas gdy ostatnia rekomendacja dla spółki analityków DM BOŚ wskazywała na cenę docelową w wysokości 26,50 złotego.

Tak kształtują się dziś notowania Cyfrowego Polsatu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wyprzedaż akcji Cyfrowego Polsatu to efekt sporego i zdecydowanie negatywnego zaskoczenia, jakim jest rezygnacja Dominika Libickiego. Tym bardziej, że oficjalnym powodem jego rozstania ze spółką jest _ niezgodność stanowisk co do sposobów realizacji strategii grupy. _

Dodatkowo jest to o tyle zaskakujące, że był on jednocześnie wiceszefem Polkomtela. - _ Informacja o odwołaniu prezesa Libickiego jest zaskakująca. Tym bardziej, że został on w połowie maja wiceprezesem Polkomtelu. Tempo zmian w zarządzie może wywołać spekulację inwestorów, dotyczącą dalszych planów właścicieli grupy Cyfrowy Polsat _ - powiedział PAP Paweł Szpigiel, analityk DM mBanku.

_ - Wspomniane obawy rynku mogą się wiązać chociażby z możliwością szybszego przejęcia grupy Midas, bądź realizacji innego projektu akwizycyjnego, który nadmiernie by obciążył bilans spółki i rzutowałby na decyzje o dywidendzie. Dlatego też, spodziewałbym się dziś negatywnej reakcji inwestorów _ - dodał.

Cyfrowy Polsat w drugim kwartale tego roku bardzo pozytywnie zaskoczył swoimi wynikami finansowymi. Zysk netto za ten okres wyniósł 132,1 miliona złotych i był zdecydowanie lepszy od rynkowych prognoz, które kształtowały się na poziomie 38,8 miliona złotych.

Tagi: cps, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz