Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Gwałtowny wzrost kursu po publikacji wyników

0
Podziel się:

Tym razem inwestorzy ruszyli do kupowania akcji spółki Monnari Trade.

Spółka dnia: Gwałtowny wzrost kursu po publikacji wyników
(Pemotret/Dreamstime)
bETcJaER

Ponad 25-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży w czwartym kwartale 2014 roku, zaraportowany przez Monnari, poskutkował mocnym wzrostem zainteresowania akcjami tej odzieżowej spółki. Kurs jej akcji rośnie o niemal 10 procent.

W czwartym kwartale 2014 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów wyniosły 60,5 miliona złotych. Rok wcześniej grupa Monnari zanotowała sprzedaż na poziomie 48,3 miliona złotych. W ujęciu rocznym oznacza to 25,3-procentowy wzrost.

Tylko nieznacznie niższy wynik odzieżowa spółka zanotowała w przypadku sprzedaży za cały 2014 rok. Wzrost przychodów Monnari Trade do 172,1 z 142,9 miliona złotych rok wcześniej oznacza bowiem dynamikę na poziomie +20,4 procent.

bETcJaET

Jako, że komunikat został opublikowany przez spółkę już po zamknięciu wczorajszych notowań, inwestorzy dopiero dziś mieli szansę zareagować na jego treść. Akcje Monnari mocno drożeją od startu handlu. Obecnie za jeden walor trzeba zapłacić niemal 10 procent więcej niż wczoraj.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Monnari na GPW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

To nie pierwsze w tym roku pozytywne zaskoczenie w przypadku spółek odzieżowych lub obuwniczych. Wczoraj - po podobnych raportach opublikowanych przez spółki Bytom i CCC - ich akcje podrożały o odpowiednio 16,4 oraz 5,7 procent.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bETcJaFu
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)