Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Kurs akcji wystrzelił w górę po sprzedaży Brutala

0
Podziel się:

Po około 20-procentowym wzroście ceny, notowania Miraculum zostały zawieszone.

Spółka dnia: Kurs akcji wystrzelił w górę po sprzedaży Brutala
(Emily2k/Dreamstime.com)
bECXVaGJ

Miraculum sprzeda markę _ Brutal _ za ponad 6 milionów złotych brutto - podała spółka przed otwarciem dzisiejszego handlu na warszawskiej giełdzie. Jej notowania - po niemal 20-procentowym wzroście kursu - zostały zawieszone.
Jak wynika z komunikatu, cena sprzedaży praw do marki Brutal to 6,15 miliona złotych brutto. Zapłata 5 milionów 535 tysięcy złotych ma nastąpić w dniu zawarcia umowy. Pozostałe 615 tysięcy zostanie przekazane spółce w ciągu jednego dnia roboczego od dnia przekazania wymaganych umową dokumentów. Kupującym jest firma La Rive.

- _ Zarząd ocenia, że nastąpi to najpóźniej w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, tj. do dnia 9 grudnia 2014 roku _- napisano również w komunikacie. Sprzedaż marki _ Brutal _ ma zapewnić środki na sfinansowanie kapitału obrotowego, aby zabezpieczyć kontrakty produkcyjne w pierwszym kwartale 2015 roku.

Transakcja pomiędzy Miraculum a La Rive jest elementem strategii spółki, polegającej na zmianie dotychczasowej polityki sprzedażowo-marketingowej. Miraculum zamierza skupić się na najbardziej rentownych kategoriach, takich jak pielęgnacja twarzy i ciała oraz asortyment do makijażu.

bECXVaGL

Wiadomość bardzo spodobała się giełdowym graczom. Ostatnia transakcja na akcjach Miraculum została zawarta chwilę przed godziną 10. Jej cena na poziomie 1,69 złotego oznacza niemal 20-procentowy wzrost w stosunku do wczorajszego zamknięcia (1,41 złotego).

Zobacz, jak radzą sobie akcje Miraculum Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Później notowania spółki zostały zawieszone. Obecnie trwa _ równoważenie rynku _, a teoretyczny kurs otwarcia to 1,86 złotego. Gdyby handel został wznowiony w tym momencie, cena akcji byłaby niemal 32 procent nad kreską.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bECXVaHm
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)