Notowania

gtc
19.01.2015 12:10

Spółka dnia: Mocny spadek kursu GTC. Dlaczego?

Spółka zaktualizowała wartość portfela nieruchomości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GTC)
Thomas Kurzmann, prezes GTC

Deweloper GTC jest dzisiaj jedną z najmocniej spadających spółek na warszawskiej giełdzie. Kurs od rana traci kilkanaście procent po informacjach, które napłynęły z firmy.

Spółka działająca na rynku nieruchomości komercyjnych poinformowała, że wartość godziwa portfela nieruchomości, która zostanie opublikowana w raporcie za 2014 rok, będzie o 132 miliony euro niższa od kwoty wykazanej w trzecim kwartale ubiegłego roku.

- _ Po ponownej ocenie nieruchomości zlokalizowanych w mniejszych miastach oraz drugorzędnych lokalizacjach w Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, i na Węgrzech w czwartym kwartale 2014 r., Zarząd podjął decyzję o zaprzestaniu wspierania wybranych projektów i sprzedaży aktywów Spółki, które nie przynoszą oczekiwanych zysków _ - czytamy w komunikacie GTC.

- _ W wyniku obecnej sytuacji na rynku, wstępne raporty wyceny zostały sporządzone na podstawie mniej korzystnych założeń dotyczących przyszłych wyników osiąganych przez wybrane centra handlowe, co spowodowało zmiany oczekiwanej stawki czynszu (estimated rental value, ERV), wymaganych inwestycji oraz stopy kapitalizacji (yield) skorygowanej ryzykiem _ - dodaje GTC.

Notowania GTC w ciągu ostatniego tygodnia

Przyglądając się dokładniej podanym przez spółkę wartościom nieruchomości, można zobaczyć, że w przypadku ukończonych nieruchomości inwestycyjnych wartość portfela spadła o 71 milionów euro, w przypadku gruntów o 28 milionów euro, a w przypadku nieruchomości mieszkaniowych o 22 miliony euro. Z kolei strata w spółkach stowarzyszeniowych miała wynieść 11 milionów euro.

Jednocześnie spółka GTC nie rezygnuje z pomysłu emisji akcji i chce powrócić do tego tematu w pierwszej połowie 2015 roku.

(LUK), (PAP)

Tagi: gtc, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz