Notowania

mdg
23.03.2015 12:09

Spółka dnia: Panika po fatalnych wynikach Medicalgorithmics

Akcje twórcy najnowocześniejszego systemu do analizy pracy serca PocketECG taniały 20 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(johan63/iStockphoto)

Akcje twórcy najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca PocketECG taniały przed południem ponad 20 procent. Kurs giełdowy spadł poniżej 210 złotych - najniżej od dwóch miesięcy. Dużym rozczarowaniem okazały się wyniki za czwarty kwartał 2014 roku.

W okresie od października do grudnia ubiegłego roku spółka zarobiła "na czysto" 2,8 miliona złotych. Oczekiwano wyniku w granicach 4,4 miliona. To o 4 procent mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Znacznie gorzej wygląda sytuacja w przypadku zysku na sprzedaży, który spadł w tym czasie o 22,1 procent.

Analitycy Domu Maklerskiego BPS oceniają wyniki jednoznacznie negatywnie. "Są one zdecydowanie gorsze zarówno od konsensusu jak i naszych prognoz na każdym poziomie rachunku wyników. W wynikach warto zwrócić uwagę na zaskakująco niski poziom przychodów, które wzrosły jedynie o 5,5 procent, przy umocnieniu dolara o 6 procent. Oznacza to, że poziom abonamentów był stabilny lub nawet spadł" - czytamy w raporcie.

Analitycy dodatkowo zwracają uwagę na bardzo wysokie koszty surowców i materiałów, które wyniosły 4,87 miliona złotych. DM BPS szacował je na niecałe 2 miliony. "Przełożyło się to na jedynie 2,3 miliona złotych zysku operacyjnego przy rentowności 26 procent, czyli najniższej w historii firmy" - dodano w raporcie.

Na najnowsze informacje ze spółki automatycznie zareagowali inwestorzy z GPW. Zaraz po rozpoczęciu sesji panicznie wyprzedawali akcje sprowadzając kurs poniżej 210 złotych. To najgorszy wynik od dwóch miesięcy. Względem piątkowego zamknięcia mowa o ponad 20 procentach strat na akcjach. W kolejnych godzinach nastąpiło odbicie, ale i tak notowania są głęboko pod kreską.

Dzisiejsze notowania akcji spółki Medicalgorithmics

Według analityków DM BPS pocieszenia można doszukiwać się w przepływach pieniężnych z działalności operacyjnej, które wyglądają zdecydowanie lepiej niż w trzecim kwartale 2014. Są wyższe o blisko 8,8 miliona złotych.

Niewielki potencjał do wzrostu wartości akcji dają w raporcie z początku marca analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK. Wycenili oni jeden papier na 270 złotych. Przed południem było to nieco ponad 220 złotych.

Medicalgorithmics działa na rynku od 2005 roku. To innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych, właściciel i wytwórca najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca - PocketECG.

Spółka działa w Stanach Zjednoczonych i Azji, dostarcza rozwiązania dla ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 roku spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: mdg, spółka dnia, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz