Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Po traktorach i autobusach Ursus wejdzie na rynek kosiarek

0
Podziel się:

Od początku roku akcje spółki dały zarobić ponad 60 procent.

Spółka dnia: Po traktorach i autobusach Ursus wejdzie na rynek kosiarek
(Pibwl/Wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Notowany na warszawskiej giełdzie producent maszyn i ciągników rolniczych Ursus poinformował, że jego logo znajdzie się wkrótce na kosiarkach do trawy oraz piłach mechanicznych. Dziś inwestorzy nie są zbyt optymistycznie nastawieni do spółki, jednakże od początku roku akcje tej firmy dały zarobić ponad 60 procent.

Nazwa Ursus miałaby się pojawić, jako oznaczenie produktów firmy NAC. Na razie nie podano, które konkretne produkty będą nosiły logo Ursus, ale wiadomo, że spółka będzie z tego tytułu pobierać opłaty licencyjne.

Jak na tym wyjdzie sam Ursus nie wiadomo, ale być może umieszczenie bardziej znanego logo na sprzęcie zachęci klientów do wybierania kosiarek NAC. Można się spodziewać, że określona kwota od sprzedanej sztuki będzie trafiała do Ursusa.

Do takiej decyzji przekonał Karola Zarajczyka, prezesa Ursusa fakt, że jest to doświadczona firma, która wytwarza swoje produkty w oparciu o rodzimą dokumentację techniczną oraz rygorystyczne normy kontroli jakości. NAC będzie wyłącznym licencjonowanym producentem, sprzedawcą oraz dystrybutorem kosiarek sygnowanych logiem Ursus.

Notowania akcji spółki Ursus w tym roku

Inwestorzy nie zareagowali z entuzjazmem na tę informację. Po prawie trzech godzinach sesji akcje Ursusa tracą prawie 4 procent kontynuując tym samym czerwcowe spadki. Patrząc jednak na to, jak zachowują się papiery od początku roku, sytuacja jest o wiele bardziej optymistyczna. Tylko w tym roku można było na nich zarobić ponad 60 procent

To zapewne efekt dobrych wyników za pierwszy kwartał, które rok do roku były o ponad dwa razy wyższe. Spółka podała również, że po rekordowych pierwszych trzech miesiącach tego roku (zysk 4,47 mln złotych), liczy na utrzymanie tego trendu w cały 2015 roku. W maju informowano o otwarciu montowani w Etiopii. Dzięki niej Ursus chce rozpocząć sprzedaż w Kazachstanie i Kirgistanie.

Wyniki kwartale Ursusa (w tys. zł)

Źródło: Money.pl

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Źródło: Money.pl

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)