Notowania

ccc
07.01.2015 11:30

Spółka dnia: Potężny wzrost sprzedaży. Kurs mocno w górę

Chwilę przed rozpoczęciem handlu spółka CCC pochwaliła się najnowszymi wynikami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hesa2 - Fotolia.com)

Dwadzieścia minut przed rozpoczęciem dzisiejszego handlu spółka CCC pochwaliła się wynikami sprzedaży za grudzień. Te zrobiły spore wrażenie na inwestorach giełdowych. Akcje producenta obuwia drożeją obecnie o niemal 7 procent.

_ - Skonsolidowane przychody ze sprzedaży za grudzień 2014 wyniosły 228,8 miliona złotych i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 42 procent _ - wynika z raportu CCC.

W komunikacie podano również, że przychody za cały 2014 rok sięgnęły 2,01 miliarda złotych, co oznacza, że były o 22,4 procent wyższe niż w 2013 roku.

Z kolei przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły w grudniu 222,4 miliona złotych (+38,4 procent), a w całym 2014 roku sięgnęły 1,93 miliarda złotych (+23,3 procent).

Takie rezultaty bardzo spodobały się giełdowym graczom. CCC - z 6,8-procentowym wzrostem kursu akcji i niemal 2 milionami złotych obrotu - jest aktualnie najmocniejszym przedstawicielem indeksu mWIG40.

Zobacz, jak dziś radzą sobie akcje CCC na giełdzie Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Warto przypomnieć, że tym samym spółka zrealizowała swoje wcześniejsze plany, które w przypadku sprzedaży zakładały nieznaczne przekroczenie progu 2 miliardów złotych. W tym roku producent obuwia liczy na jeszcze większy, bo ponad 30-procentowy, wzrost przychodów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: ccc, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz