Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Udany odwiert zachęcił do kupowania akcji, ale...

0
Podziel się:

Wczoraj akcje spółki drożały o nawet 8 procent. Dziś inwestorzy znów ruszyli do ich kupowania.

Spółka dnia: Udany odwiert zachęcił do kupowania akcji, ale...
(Serinus Energy)

Z odwiertu w Tunezji wydobywa się lekka ropa wraz z gazem - poinformował Serinus. Wczoraj optymizm inwestorów stłamsiła ogólna sytuacja na rynku. Dziś inwestorzy znów jednak ruszyli do kupowania akcji spółki.

Informacja o wstępnym programie wydobycia z odwiertu Winstar-12bis na polu Sabria w środkowej Tunezji pojawiła się przed startem wtorkowej sesji. W efekcie papier wystartował wczoraj na ponad 5-procentowym plusie, a w najlepszym momencie zyskiwał około 8 procent. Notowania kończył jednak już minimalnie pod kreską.

Ciężko określić, czy inwestorzy _ wykorzystali dobry moment _ do pozbycia się akcji spółki, czy jest to wynik zdecydowanego pogorszenia sentymentu na rynku ogółem. W efekcie załamania na rosyjskim rublu i gwałtownej przeceny, wczoraj _ oberwało się _ bowiem większości firm notowanych na krajowej giełdzie.

Faktem jest, że dzisiaj inwestorzy podjęli kolejną próbę. Akcje Serinusa drożeją o ponad 3 procent i są jednym z najmocniejszych przedstawicieli grona warszawskich _ średniaków _. W indeksie WIG50 mocniejszym wzrostem kursu może bowiem pochwalić się jedynie Getin Noble Bank.

Zobacz, jak dziś akcje spółki Serinus radzą sobie na GPW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Nie warto jednak zapominać, że akcje spółki, działającej w sektorze poszukiwania i wydobycia ropy naftowej oraz gazu, w grudniu zaliczyły potężne tąpnięcie, a łącznie od początku 2014 roku straciły około 70 procent swojej rynkowej wyceny.

Znalezienie dna na akcjach Serinusa może więc przynieść ponadprzeciętne zyski, aczkolwiek jego szukanie może okazać się bardzo ryzykownym przedsięwzięciem.

Zobacz, jak akcje Serinusa radzą sobie na GPW od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)