Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
23.10.2015 11:07

Wyniki Dom Development. Zysk spadł, ale wzrosła sprzedaż mieszkań

Spółka deweloperska opublikowała wyniki za trzeci kwartał 2015 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dom Development)
Jarosław Szanajca, prezes Dom Development

9,55 miliona złotych zarobił w trzecim kwartale jeden z największych w Polsce deweloperów, spółka Dom Development. Oznacza to spadek zysku netto o prawie 40 procent wobec tego samego okresu ubiegłego roku. Wtedy spółka zarobiła 15,27 miliona złotych.

Deweloper opublikował w piątek raport za trzeci kwartał tego roku. Wynika z niego również, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły w tym okresie 193,91 miliona złotych wobec 159,89 miliona złotych rok wcześniej.

Natomiast w okresie od początku roku do końca trzeciego kwartału Dom Development miał 14,7 miliona złotych skonsolidowanego zysku netto w porównaniu do 26,15 miliona złotych rok wcześniej. Przychody wyniosły w tym czasie 424,21 miliona złotych w porównaniu z 521,51 miliona złotych rok wcześniej.

Przy okazji publikacji wstępnej informacji o wynikach w trzecim kwartale władze spółki zwracały uwagę na wciąż dobrą koniunkturę na rynku mieszkaniowym. Wśród pozytywnych czynników zostały wymienione: poprawa sytuacji na rynku pracy oraz niskie stopy procentowe, które zachęcają ludzi co zaciągania kredytów mieszkaniowych. Co jednak ciekawe, Dom Development zaznacza, że aż 30 procent transakcji w trzecim kwartale miało charakter gotówkowy, a więc klienci nie mieli potrzeby posiłkować się kredytem.

"Czwarty kwartał 2015 roku nie powinien przynieść większych zmian. Mimo wzmożonej aktywności deweloperów, łączny poziom oferty pozostaje stabilny dzięki proporcjonalnemu wzrostowi popytu. Ceny także są stabilne i mogą znajdować się w początkowej fazie trendu wzrostowego. Sprzyjające otoczenie makroekonomiczne powinno przełożyć się na dalszy zrównoważony rozwój rynku mieszkaniowego" - czytamy w informacji przekazanej przez dewelopera.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz