Notowania

Wyniki Eurocash będą rosły. Co z inwestycjami w akcje?

Analitycy DM BOŚ w najnowszej rekomendacji zalecają sprzedaż udziałów w spółce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Akcje Eurocashu, największej polskiej spółki zajmującej się hurtową dystrybucją produktów spożywczych i chemii gospodarczej, są już zbyt drogie - ostrzegają eksperci DM BOŚ i PKO BP. Nie oznacza to problemów firmy, która po trzech latach zastoju może znacząco poprawić wyniki sprzedaży.

Kurs akcji Eurocash utrzymuje się blisko najwyższych poziomów od 2013 roku. Kupując udziały w spółce na początku roku, do teraz zarobić można było 30 proc. Eksperci mają jednak wątpliwości, czy dobra passa posiadaczy akcji utrzyma się.

W najnowszym raporcie Domu Maklerskiego BOŚ analitycy zalecają sprzedaż akcji, wyceniając jedną sztukę na 37 zł. To o blisko jedną czwartą mniej niż obecny kurs.

Tegoroczne notowania akcji spółki Eurocash

Analitycy DM BOŚ podkreślają stopniową poprawę zysków w pierwszym półroczu, ale nie widzą potencjału do dalszego wzrostu powyżej oczekiwań. Prognozują, że w całym 2015 roku spółka zanotuje zysk netto w wysokości 207,3 mln zł przy 20,6 mld zł przychodów ze sprzedaży. W kolejnym zyski mają wzrosnąć do 288,4 mln zł, a sprzedaż do 21,7 mld zł.

Jeśli prognozy się sprawdzą, to po trzech latach zastoju, w końcu sprzedaż grupy znacząco wzrośnie. W latach 2012-2014 utrzymywała się na poziomie niecałych 17 mld zł.

Roczna sprzedaż Eurocash-u (w tys. zł)

- Perspektywy dla Eurocashu są całkiem dobre - komentuje Włodzimierz Giller, ekspert Domu Maklerskiego PKO BP. Jego zdaniem, rynek konsumencki jest silny. Podkreśla, też wzrost sprzedawanej żywności o 4-5 proc. w skali roku.

- Deflacja maleje, a ceny wkrótce powinny iść w górę. Otoczenie powinno więc spółce sprzyjać - uważa analityk DM PKO BP. Mimo tego ostatnia rekomendacja również nie daje nadziei na zyski z akcji przy obecnych cenach. Docelowa wartość papierów szacowana jest przez DM PKO BP na niecałe 40 zł.

W ramach grupy Eurocash działa m.in. spółka Eurocash Cash&Carry. Oprócz hurtowni należą do niej także sieci franczyzowe: sklepy ABC, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep i Groszek. Wartość rynkowa Eurocash szacowana jest na 6,2 mld zł. Po pierwszych sześciu miesiącach roku grupa zanotowała prawie 10 mld zł sprzedaży przy 45 mln zł zysku.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Tagi: handel detaliczny, eur, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz