Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Sprzedali akcje CCC za 16 mln zł. Ile zarobili?

4
Podziel się:

Założyciel AmRestu i członek rady nadzorczej CCC Henry McGovern oraz Małgorzata McGovern sprzedali w ciągu dwóch dni akcje obuwniczego giganta CCC za 16,4 mln zł. Ile zarobili?

Sprzedali akcje CCC za 16 mln zł. Ile zarobili?

AmRest prowadzi sieć restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej, m. in. KFC i Pizza Hut. Założyciel AmRestu Henry McGovern dołączył do rady nadzorczej CCC w czerwcu 2020 roku.

Henry McGovern sprzedał akcje CCC za pośrednictwem spółki McWin zarejestrowanej w Czechach. Transakcja z 26 stycznia dotyczyła 150 tys. akcji po średniej cenie 82,11 zł za sztukę.

Z kolei Małgorzata McGovern w dniu 25 stycznia sprzedała 27 863 akcji po średniej cenie 82,77 zł za sztukę, a dzień później - 22 137 akcji średnio po 80,52 zł za sztukę. Łącznie McGovernowie w ciągu dwóch dni sprzedali zatem 200 tys. akcji za 16,4 mln zł.

Zobacz także: Biometan w każdej gminie. "Potencjał jest ogromny"

Ile zarobili? Z szacunków "Parkietu” wynika, że sprzedając akcje w styczniu, McGovernowie mogli więcej niż podwoić swój wkład.

Wiosną obuwnicza firma szukała chętnych na akcje nowej emisji, dzięki której zamierzała zdobyć pieniądze na zaopatrzenie sklepów w kolejnych kwartałach. Przechodziła trudny moment, m. in. z powodu pandemii i ogłoszonego w marcu lockdownu. Jedna akcja nowej emisji kosztowała 37 zł. Jeśli McGovernowie nabywali papiery właśnie wtedy, to na jednej akcji zarobili średnio ok. 43-45 zł.

Notowania CCC w ciągu ostatnich 6 miesięcy:

wykres dla: CCC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
supcio
rok temu
ruszają galerie, idzie wiosna.
upadekprasy
rok temu
i co z tego.... nuda ....
jaa
rok temu
Na naszej giełdzie spółki często są po prostu słabe. Patrząc na ostatnie 10 lat w porównaniu z USA to drepczemy w miejscu. Nic dziwnego jak ciągle majstrują przy OFE albo podatkach. Zawierucha z konstytucją. PO miesza w Brukseli itp. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie? System z tej ksią.ż ki uchronił przed ostatnimi spadkami.
ppp
rok temu
w pandemii bogaci się jeszcze bardziej bogacą a biedni są jeszcze bardziej biedni