Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stelmet: Będziemy w stanie zwiększać przychody w Wielkiej Brytanii

0
Podziel się:

Stelmet zapowiada, że będzie w stanie zwiększać w przyszłości obroty na rynku brytyjskim, poinformował wiceprezes Andrzej Trybuś.

Stelmet: Będziemy w stanie zwiększać przychody w Wielkiej Brytanii

"Jesteśmy przekonani, że - czy będzie Brexit czy nie i jaki będzie - będziemy w stanie zwiększać obroty na rynku brytyjskim" - powiedział Trybuś podczas konferencji prasowej.

Zauważył także, że spowolnienie w gospodarce Niemiec nie powinno się przełożyć negatywnie na sprzedaż Stelmetu na tym rynku. W jego ocenie, asortyment spółki jest stosunkowo odporny na koniunkturę.

Sprzedaż segmentu drewnianej architektury ogrodowej (DAO) Stelmetu w Wielkiej Brytanii wyniosła 92 mln zł w I-III kw. r.obr. 2018/2019 wobec 108 mln zł rok wcześniej i 122 mln zł dwa lata wcześniej. Sprzedaż DAO do Niemiec natomiast wzrosła - do 133 mln zł w I-III kw. z 96 mln zł rok wcześniej i 83 mln zł dwa lata wcześniej. Trzeci największy rynek zagraniczny - Francja - notował przychody z DAO na poziomie 86 mln zł w I-III kw. r.obr. 2018/2019 wobec 87 mln zł rok wcześniej i 96 mln zł dwa lata wcześniej.

W prezentacji spółka podała, że sprzedaż na rynku brytyjskim był niższa ze względu na proces reorganizacji działalności operacyjnej spółki Grange Fencing.

Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją drewnianej architektury ogrodowej i pelletu. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r. W roku obr. 2017/2018 miała 553 mln zł skonsolidowanej sprzedaży.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)