Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy najniższe od prawie 5 miesięcy

0
Podziel się

Jutro Departament Energii opublikuje dane dotyczące zapasów paliw.

Ceny ropy najniższe od prawie 5 miesięcy
(lagereek/iStockphoto)
bEpWxsyd

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko rosną, ale są blisko najniższego poziomu od ponad 5 miesięcy przed publikacją danych o zapasach paliw w USA.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 93,12 USD, po wzroście o 8 centów. Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 24 centy, do 106,05 USD za baryłkę. Kontrakty na grudzień wygasają w czwartek.

Zapasy ropy w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu do 385,9 mln baryłek - oceniają analitycy. Byłby to ich najwyższy poziom od połowy czerwca.

bEpWxsyf

Departament Energii (DoE) opublikuje swój raport o zapasach paliw w USA 14 listopada, dzień później niż zwykle, bo Amerykanie obchodzili 11 listopada Dzień Weterana. Analitycy spodziewają się też spadku zapasów benzyny w USA o 500 tys. baryłek, a w przypadku paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadku o 600 tys. baryłek.

_ - Rynek spodziewa się kolejnego wzrostu zapasów ropy _ - mówi Ric Spooner, główny analityk rynkowy w CMC markets w Sydney.

Dodaje, że WTI na wsparcie na poziomie 91,26 USD za baryłkę._ - Produkuje się dużo ropy, a zapotrzebowanie jest mniejsze _ - ocenia Spooner. We wtorek ropa na NYMEX staniała o 2,10 USD do 93,04 USD za baryłkę, najniżej od 31 maja.

bEpWxsyG
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)