Notowania

giełda
12.06.2015 09:15

Lepsze dane z Chin. Miedź ponownie w górę

Sprawdź najnowsze doniesienia z rynku surowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandr Kondratuk/RIA Novosti/EAST NEWS)

Miedź na giełdzie w Londynie drożeje. To reakcja na lepsze dane makro z gospodarek USA i Chin, które są największymi odbiorcami metalu na świecie - podają maklerzy.

W Nowym Jorku miedź w dostawach na lipiec drożeje o 0,2 proc. do 2,6730 USD za funt. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na sierpień staniała o 1,1 proc. do 42.740 juanów (6.886 dol.).

W czwartek podano w USA, że sprzedaż detaliczna w maju wzrosła o 1,2 proc. miesiąc do miesiąca, zgodnie z prognozami analityków. Sprzedaż detaliczna, z wykluczeniem sprzedaży aut w maju wzrosła o 1,0 proc. mdm, a tutaj analitycy spodziewali się wzrostu o 0,8 proc. mdm.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wzrosła wprawdzie o 2 tys. z 277 tys. tydzień wcześniej, ale pozostaje poniżej 300 tys. już 14. tydzień z rzędu. Produkcja przemysłowa Chin wzrosła zaś w maju o 6,1 proc. rdr. Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji rdr o 6,0 proc.

- Ceny miedzi dostały pewne wsparcie po pozytywnych danych z gospodarki USA i Chin - ocenia Li Ye, analityk Shenyin & Wanguo Futures Co. w Szanghaju.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz