Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Notowania miedzi spadają. Obawy wzbudza Fed

0
Podziel się:

Większość ankietowanych przez Bloomberga analityków spodziewa się, że Fed rozpocznie wygaszanie luzowania ilościowego w marcu 2014 roku.

Notowania miedzi spadają. Obawy wzbudza Fed
(AP/Fotolink/East News)
bEstWVMB

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że amerykańska Rezerwa Federalna przestanie wspomagać gospodarkę USA. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7075,25 USD za tonę, po spadku o 0,3 procent.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień bez zmian - nadal po 3,2270 USD. Miedź w dostawach na luty na giełdzie metali w Szanghaju zdrożała o 0,4 proc. do 50 tys. 690 juanów za tonę (8320 USD).

Analitycy zwracają uwagę, że z opublikowanych 20 listopada _ minutes _ z ostatniego posiedzenia Fed wynika, iż Rezerwa Federalna może rozpocząć ograniczanie swojego programu wspierania gospodarki, jeśli poprawi się ona, tak jak się tego oczekuje.

bEstWVMD

_ Rozmowy o ograniczeniu QE przez Fed wywierają dużą presję na ceny metali _ - mówi Xu Liping, analityk HNA Topwin Futures Co.

Rezerwa Federalna może zdecydować się na redukcję skali programu skupu obligacji w _ kolejnych miesiącach _, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Fed poprawiać się będzie kondycja gospodarki USA - napisano w raporcie FOMC.

Amerykańscy bankierzy centralni _ generalnie oczekują, że dane z gospodarki okażą się zgodne ze scenariuszem zakładającym postępującą poprawę sytuacji na rynku pracy, co oznaczałoby organicznie skupu w kolejnych miesiącach _ - wynika z minutes z posiedzenia Fed, które odbyło się 29-30 października.

Na październikowym posiedzeniu amerykański bank centralny zdecydował o pozostawieniu bez zmian polityki monetarnej.

bEstWVMJ

W komunikacie członkowie FOMC oświadczyli, że zanim zdecydują się na ograniczenie programu luzowania ilościowego, chcą zobaczyć więcej dowodów na trwałość wzrostu w USA.

Większość ankietowanych przez Bloomberga analityków spodziewa się, że Fed rozpocznie wygaszanie luzowania ilościowego w marcu 2014 roku.

bEstWVNe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)