Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odbicie cen ropy w Nowym Jorku

0
Podziel się

- Popyt na paliwa powoli poprawia się, ale jeszcze mamy przed sobą długą drogę.

Odbicie cen ropy w Nowym Jorku
(Seesea/Dreamstime)
bEqoJHvp

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na spekulacje, że zapasy ropy spadają. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń na giełdzie paliw NYMEX jest wyceniana na 94,60 USD, po wzroście o 51 centów.

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 13 centów do 110,87 USD za baryłkę. Analitycy spodziewają się spadku zapasów ropy w USA o 300 tys. baryłek. Byłby to pierwszy spadek zapasów od 10 tygodni.

Departament Energii USA poda wyliczenia dotyczące zapasów paliw w USA w środę po godzinie 16.30. Spodziewany jest wzrost zapasów benzyny - o 1 mln baryłek, a paliw destylowanych - spadek o 1,03 mln baryłek.

bEqoJHvr

_ - Popyt na paliwa powoli poprawia się, ale jeszcze mamy przed sobą długą drogę _ - ocenia Jonathan Barratt, wydawca _ Barratt's Bulletin _. _ Po wyprzedaży z poniedziałku teraz mamy odbicie notowań ropy _ - dodaje.

W poniedziałek ropa na NYMEX staniała o 75 centów do 94,09 USD za baryłkę. To najniższy poziom zamknięcia od 20 listopada. W tym roku ceny ropy w USA wzrosły o 2,9 procent.

bEqoJHvS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)