Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ropa tanieje. Więcej surowca na rynku i mniejszy popyt w USA

5
Podziel się:

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają ponad 1 proc. Inwestorzy spodziewają się wzrostu ilości surowca na rynku. Kurs Brent ma problem z trwałym przebiciem poziomu 50 dolarów za baryłkę.

Ropa tanieje. Więcej surowca na rynku i mniejszy popyt w USA
(Paul Lowry/CC/Flickr)
bECYroVx

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o ponad 1 proc. Inwestorzy spodziewają się wzrostu ilości surowca na rynku. Kurs Brent ma problem z trwałym przebiciem poziomu 50 dolarów za baryłkę.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 48,27 dolarów, po zniżce o 72 centów od piątkowego zamknięcia. W poniedziałek nowojorska giełda była nieczynna z powodu święta.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 58 centów, czyli 1,05 proc., i jest wyceniana po 49,52 dolarów za baryłkę.

bECYroVz

Ceny tygodniowe ropy Brent i WTI

Produkcja ropy w Nigerii wzrosła w czerwcu do 1,53 mln baryłek dziennie, o 90 tys. baryłek więcej niż w maju. Infrastruktura wydobywcza tego kraju, która uległa zniszczeniu w zamachach jest sukcesywnie naprawiana.

- Wzrost wydobycia w Nigerii i ilości czynnych szybów w Stanach sprawia, że zaburzenia w podaży ropy są usuwane, a były one ostatnio głównym sprawcą umocnienia się ceny surowca - powiedział Kang Yoo Jin, analityk surowców z NH Investment & Securities z Seulu. - Niższy popyt na benzynę w Stanach, pomimo sezonu wakacyjnego, również wywiera presję w dół na cenę ropy - dodał.

bECYroVF

Z kolei w Arabii Saudyjskiej, u największego światowego eksportera, produkcja wzrosła do 1,33 mln baryłek, co oznacza wzrost o 70 tys. baryłek dziennie. Produkcja w Arabii zazwyczaj rośnie w miesiącach letnich, z uwagi na zapotrzebowanie energetyczne kraju. Libia również podbiła poziom produkcji w czerwcu o 40 tys. baryłek dziennie do 320 tys.

bECYroWa
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
T.J.
5 lata temu
O u nas jak zwykle podrożała i to znacznie !!!
gyrus
5 lata temu
A w Polsce może o 1 grosz
arek943
5 lata temu
Polityka potrafi się przysłużyć gospodarce, giełdzie i walucie. Żeby skutecznie inwestować w akcje, waluty, surowce czy fundusze nie powinno się tego robić pod wpływem emocji. Trzeba mieć system. Jest dobra książka "Jak stworzyć system transakcyjny do inwestowania na giełdzie" - praktyczna, krok po kroku i polskie realia. Dzięki systemowi opisanemu w tej książce uniknąłem strat na GPW i czekam sobie teraz na lepsze czasy
bECYroWb
spec
5 lata temu
Ropy naftowej jest tyle na swiecie ze zapasy nie powinny miec wplywu na cene bo zawsze mozna wydobyc tyle ile jest zapotrzebowanie a z pewnoscia zapotrzebowanie w swiecie bedzie malec i ropy bedzie nadmiar juz taniutkiej ropy.
borek133
5 lata temu
W Polsce niestety będą podwyżki. Złodzieje już się rozpędzili i tak szybko nie wyhamują.