Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ropa naftowa najdroższa od 29 miesięcy

0
Podziel się:

Powodem są obawy o możliwe zakłócenia w dostawach ropy z Bliskiego Wschodu.

Ropa naftowa najdroższa od 29 miesięcy
(Strocchi/CC/Flickr)
bESrPmrp

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną - są na najwyższym poziomie od 29 miesięcy. Powodem są obawy o możliwe zakłócenia w dostawach ropy z Bliskiego Wschodu - podają maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, zdrożała rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 1,97 dolara do 106,39 dolarów.

Na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie baryłka ropy Brent w dostawach na kwiecień drożeje o 1,19 dolara do 117,16 dolarów.

bESrPmrr

Z powodu zamieszek w Libii produkcja ropy w tym kraju spadła o 1 mln baryłek dziennie - wynika z szacunków Międzynarodowej Agencji Energii. W styczniu Libia _ pompowała _ dziennie 1,59 mln baryłek ropy.

Napięta sytuacja w Libii i w innych krajach na Bliskim Wschodzie spowodowała, że fundusze hedgingowe podwyższyły zakup kontraktów na ropę.

Analitycy Citigroup podnieśli prognozę cen ropy Brent na 2011 r. do 105 dol. za baryłkę z 90 dolarów, a na przyszły rok do 100 dolarów za baryłkę.

bESrPmrS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)