Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ropa w USA nadal rośnie z powodu możliwych zakłóceń w dostawach

0
Podziel się

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną z powodu możliwych zakłóceń w dostawach.

Ropa w USA nadal rośnie z powodu możliwych zakłóceń w dostawach
(dsearls/CC/Flickr)
bEgKOqad

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną z powodu możliwych zakłóceń w dostawach, bo w Zatoce Meksykańskiej formuje się burza tropikalna - podają maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 18 centów. do 89,52 dolarów.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 11 centów do 115,69 dolarów za baryłkę. W czwartek Departament Energii USA poda dane o zapasach paliw w ubaryłek tygodniu.

bEgKOqaf

Analitycy oceniają, że zapasy benzyny w USA spadły w ubaryłek tygodniu o 1,45 mln baryłek z 208,6 mln baryłek Zapasy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego i diesla, spadły prawdopodobnie w ubaryłek tygodniu o 500 tys. baryłek. Spodziewany jest też spadek zapasów ropy naftowej o 2 mln baryłek.

W środę Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że zapasy benzyny w USA spadły w ubaryłek tygodniu o 871 tys. baryłek do 209,9 mln b, a paliw destylowanych wzrosły o 3,95 mln baryłek do 157,1 mln. API podał, że zapasy benzyny spadły o 2,97 mln baryłek.

W Zatoce Meksykańskiej formuje się tymczasem nowa burza tropikalna. Z tego regionu pochodzi 27 proc. produkcji ropy dla USA i 6,5 proc. gazu.

_ - Ilość huraganów w Zatoce i na Wschodnim Wybrzeżu jest w tym roku trochę większa niż zazwyczaj, dlatego to powinno spowodować spadek produkcji w tym regionie _ - ocenia Tetsu Emori, ekonomista Astmax Co. w Tokio.

bEgKOqal

W środę ropa w USA zdrożała o 3,32 dolarów do 89,34 dolarów za baryłkę, najwyższego poziomu od 3 VIII. rok do roku wzrost cen wynosi 20 procent.

bEgKOqaG
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)