Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyższe ceny ropy w Nowym Jorku

0
Podziel się:

Baryłka ropy WTI w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX podrożała do 104,36 USD.

Wyższe ceny ropy w Nowym Jorku
(lagereek/iStockphoto)

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną zmniejszając tygodniowe spadki, po danych o produkcji przemysłowej w Chinach. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, podrożała o 96 centów do 104,36 USD.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie pozostaje bez większych zmian na poziomie 106,70 USD za baryłkę.

_ - Obserwujemy spowolnienie wzrostu w Chinach, ale scenariusz +twardego lądowania+ jest już tylko produktem wyobraźni, a nie danych ekonomicznych _ - ocenił Michael McCarthy z CMC Markets w Sydney.

W piątek rano na rynek napłynęły dane o produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej i inflacji w Chinach. Produkcja przemysłu w Chinach w lipcu 2013 r. wzrosła o 9,7 procent rok do roku, po wzroście w czerwcu o 8,9 procent. Analitycy spodziewali się nieco niższego wyniku - wzrostu produkcji rdr o 8,9 procent.

Od początku tego roku produkcja przemysłowa wzrosła rdr o 9,4 procent, po wzroście w czerwcu o 9,3 procent. Tu oczekiwano wzrostu o 9,2 proc. Sprzedaż detaliczna wzrosła zaś w lipcu o 13,2 procent rok do roku, po wzroście w czerwcu o 13,3 procent. Ekonomiści spodziewali się wzrostu o 13,5 procent. Od początku roku sprzedaż detaliczna wzrosła rok do roku o 12,8 procent, po wzroście w czerwcu o 12,7 procent. Tu analitycy oczekiwali wzrostu właśnie o 12,8 procent.

Inflacja w Chinach w lipcu 2013 r. wyniosła 2,7 procent rok do roku, tyle samo co w czerwcu. Analitycy spodziewali się wzrostu lipcowej inflacji do 2,8 procent rok do roku. Ceny produkcji spadły w lipcu o 2,3 procent rok do roku. Tutaj analitycy spodziewali się spadku o 2,1 procent. W czerwcu ceny konsumpcyjne spadły miesiąc do miesiąca o 2,7 procent.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)