Notowania

miedź
10.11.2014 08:43

Zobacz, co dzieje się z notowaniami miedzi

Dane makro wskazują na poprawę perspektyw popytu na metale w Chinach i USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Miedź na giełdzie w Londynie jest wyceniana bez zmian, ale dane makro wskazują na poprawę perspektyw popytu na metale w Chinach i USA - informują maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.715,00 USD. Na giełdzie Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień drożeje o 0,3 proc. do 3,047 USD. Tona miedzi na giełdzie w Szanghaju w dostawach na styczeń zdrożała o 0,7 proc. i wyniosła 47.520 juanów (7.771 USD).

W sobotę podano w Chinach, że eksport wzrósł w ub. miesiącu o 11,6 proc. rdr, po wzroście we wrześniu o 15,3 proc. Analitycy spodziewali się tymczasem wzrostu eksportu rdr o 10,6 procent.

Dobre dane napłynęły też w piątek w USA. Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w październiku wzrosła o 214 tys., a w sektorze prywatnym wzrosła o 209 tys. Stopa bezrobocia w USA w październiku wyniosła 5,8 proc., wobec 5,9 proc. we wrześniu 2014 r. - podał amerykański Departament Pracy.

_ - Wszyscy patrzą na Chiny i USA, i są to kraje, gdzie widać rozmach w gospodarce _ - wskazuje Gavin Wendt, założyciel i starszy analityk Mine Life Pty w Sydney.

W październiku miedź zdrożała najmocniej od czerwca br. w reakcji na wzrost w amerykańskiej gospodarce i oznaki stabilizacji w chińskiej.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz