Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Szczepionka na COVID-19. Mabion dogadał się z australijskim Vaxine i akcje wystrzeliły

31
Podziel się:

Polski Mabion liczy na to, że pokieruje w przyszłości rozwojem klinicznym, produkcją i komercjalizacją szczepionki na koronawirusa od australijskiej spółki Vaxine. Strony porozumiały się. Na giełdzie wywołało to duże poruszenie.

Szczepionka na COVID-19. Mabion dogadał się z australijskim Vaxine i akcje wystrzeliły
Prace nad szczepionką na koronawirusa idą pełną parą. (East News | money.pl, Jakub Walasek | DS)

Biotechnologiczny Mabion zawarł porozumienie z konkurentem z Australii. Określa ono warunki dalszych umów mających na celu nawiązanie współpracy na rzecz wspólnego rozwoju, produkcji i wprowadzenia na rynek w UE szczepionki przeciwko koronawirusowi opracowanej przez Vaxine.

Obecnie potencjalna szczepionka o nazwie Covax-19 jest w pierwszej fazie badań klinicznych. Jak wskazują jej twórcy, jest "oparta na sprawdzonej, skalowalnej platformie wykorzystującej rekombinowane białko na bazie komórek owadów".

"W różnych próbach zwierzęcych Covax-19 udowodnił, że zapewnia solidną ochronę przed zakażeniem COVID-19" - czytamy w komunikacie Mabionu.

Zobacz także: Koronawirus mocno nas zadłużył. Kwoty są monstrualne

W lipcu tego roku firma Vaxine rozpoczęła testowanie potencjalnej szczepionki u 40 zdrowych ochotników. Na podstawie danych dotyczących bezpieczeństwa pochodzących ze wstępnego badania organy regulacyjne zatwierdziły dalszy rozwój kliniczny.

W ramach zamierzonej współpracy, spółki planują szybkie rozpoczęcie kolejnych badań klinicznych w Europie.

- Zainteresowanie Vaxine współpracą ze spółką Mabion wynika z naszej specjalizacji w dziedzinie inżynierii białek, naszego doświadczenia w projektowaniu badań klinicznych, a przede wszystkim naszych możliwości w zakresie skalowania produkcji potencjalnej szczepionki - komentuje prezes Mabionu Dirk Kreder.

Od 2013 roku Mabion jest notowany na warszawskiej giełdzie. Informacja o nawiązaniu współpracy z australijską spółką wywołała spore zainteresowanie inwestorów.

We wtorek przed południem akcje Mabionu zyskiwały na wartości prawie 30 proc. w porównaniu z notowaniami z poniedziałku. Dość szybko tak wielki entuzjazm przygasł, ale przed godziną 11:00 kurs akcji był i tak ponad 10 proc. na plusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(31)
Matt
4 lata temu
rekombinowane białko na bazie komórek owadów.. i wszyscy odlecimy do kraju wiecznej szczęśliwości
rzeszowiak
4 lata temu
ROPCZYCE wyoce innowacyjna spolka wkrotce placi dywidende
Patam
4 lata temu
COVID-19 to partia polityczna?
lig
4 lata temu
A towarzysz komisarz z nowogrodzkiej zatwierdził te szczepionki? Jak neobolszewizm, to na całego.
Nie zadowolon...
4 lata temu
Żeby wyprodukować szczepionke potrzeba dużo lat ludzie ale wkurzam mnie komentarz że pracodawca może zwolnić pracownika jak odmówi szczepionki kto to wymyślił jaki geniusz straszy ludzi jesteśmy wolnymi ludźmi nie piszcie bzdury redaktorki
...
Następna strona