Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szpitale covidowe Tauronu i Grupy Azoty w Małopolsce ruszą za kilka tygodni

1
Podziel się

Przygotowywane przez Grupę Tauron oraz Grupę Azoty szpitale dla pacjentów z COVID-19 będą przygotowane do normalnej pracy na przełomie listopada i grudnia, poinformował ISBnews wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Szpitale covidowe Tauronu i Grupy Azoty w Małopolsce ruszą za kilka tygodni
bDSxJSMl

"W ciągu najbliższych tygodni spodziewam się, że szpitale dedykowane pacjentom chorym na COVID-19 będą przygotowane do normalnej pracy na przełomie listopada i grudnia"- powiedział Kmita w rozmowie z ISBnews.

"Grupa Azoty przygotuje szpital tymczasowy w Krakowie, wykorzystując infrastrukturę po byłych klinikach Szpitala Uniwersyteckiego" - dodał.

Grupa Tauron zaangażowana jest w przygotowanie i wyposażenie dwóch szpitali tymczasowych w Małopolsce. Jeden szpital powstanie w Krakowie w Tauron Arenie, a drugi w Krynicy-Zdroju w wojskowych obiektach sanatoryjnych. Grupa Azoty - na mocy ustaleń z Ministerstwem Aktywów Państwowych (MAP) - wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie przy ul. Focha.

bDSxJSMn

We wszystkich obiektach, w których będą docelowo działać szpitale tymczasowe, trwają prace przygotowawcze.

W ub. tygodniu MAP podało, że spółki Skarbu Państwa zbudują w całej Polsce 15 szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19: 4 szpitale na Mazowszu, 4 w Małopolsce, 3 na Dolnym Śląsku, 2 na Śląsku oraz po jednym w Wielkopolsce i na Pomorzu. Oddanie pierwszych szpitali zaplanowane jest na listopad.

Wojciech Żurawski

bDSxJSMO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Babe
4 miesiące temu
Pandemia to ściema!!! Pandemii nie było, nie ma i nie będzie!!! Co najwyżej jest to pandemia tchórzostwa, głupoty, ciemnoty i zamordyzmu w szpitalach!!! Płatni mordercy w szpitalach mordują nawet zdrowych ludzi w sile wieku, pod pretekstem kataru i na podstawie obrzydliwego fałszywego testu!!! Morderców opłaca zydo-jezuicko-katolicko-islamsko-gadzi nie-rząd w prawie każdym kraju!!! Błagam wojsko i policję, żeby zatrzymała ten początek ludobójstwa, który jest wstępem do resetu cywilizacji 676 w 2024 roku, poprzez morderczą dawką promieniowania z latających spodków i bombę atomową!!!